Wakacje w Ziemi Świętej 07-14.07.2019

Program:

Dzień 1  07.07.2019  NIEDZIELA
Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu. Odprawa. Wylot do Tel Avivu o godz. 05:35. Przylot i przejazd na Górę Tabor - miejsce przemienienia Pana Jezusa przed Apostołami. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamieniając wodę w wino (odnowienie sakramentu małżeństwa). Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 2    08.07.2019   PONIEDZIAŁEK
Śniadanie. Przejście i nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania NMP. Następnie przejazd nad Jezioro Galilejskie i rejs po jeziorze,  Kafarnaum – dom św. Piotra. Nad jeziorem możliwość zakupienia obiadu – ryby św. Piotra. Tabga, miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra i Msza Święta. Przejazd na Górę Błogosławieństw - miejsce gdzie Pan Jezus wygłosił naukę zwaną „Kazanie na Górze”.  Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3   09.07.2019   WTOREK
Śniadanie. Przejazd autokarem  do Hajfy – klasztor karmelitański oraz groty proroka Eliasza na Górze Karmel. Po drodze przejazd do Cezarei Nadmorskiej, ruiny Cezarei – starożytnego portu Heroda, gdzie przebywał również w więzieniu św. Paweł (oglądamy z autokaru), przejazd pod akwedukt. Przyjazd do Betlejem - Pole Pasterzy, nawiedzenie miejsc i Msza Święta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4  10.07.2019    ŚRODA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – Droga Krzyżowa o godz. 04:00 - przyjście do Bazyliki Grobu Pańskiego. Nawiedzenie Bazyliki. Msza Święta. Powrót na śniadanie do hotelu. Odpoczynek. Lunch. Przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego, nawiedzenie Jerycho – najstarszego miasta – Góra Kuszenia i drzewo Sykomora. Przejazd nad Morze Martwe i odpoczynek. Nocleg.

Dzień  5   11.07.2019  CZWARTEK
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – wyjazd autokarem na Górę Oliwną. Przyjazd do Betfage – miejsce skąd Pan Jezus wjechał na osiołku do Jerozolimy w Niedzielę Palmową, Zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, groty Getsemani (miejsca pojmania Jezusa), kościoła Grobu NMP. Przejazd do kościoła Galicantu – miejsce zaparcia się św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6  12.07.2019  PIĄTEK
Śniadanie. Przejazd do Ain Karen – miejsce narodzenia Jana Chrzciciela i nawiedzenie św. Elżbiety przez Maryję Pannę. Przejazd do Jerozolimy – odwiedzenie Nowej Jerozolimy i Muzeum Yad Vashem. Przejazd na Syjon Chrześcijański – nawiedzenie Wieczernika i kościoła Grobu NMP. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7   13.07.2019   SOBOTA
Śniadanie. Nawiedzenie klasztoru sióstr karmelitanek, w której znajduje się grób św. Miriam – nazywanej Małą Arabką. Czas wolny. Wyjazd do Hajfy i wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8   14.07.2019   NIEDZIELA
Śniadanie. Przejazd na plażę w Tel Avivie. Wypoczynek nad morzem. Następnie przejazd i zwiedzanie Starej Jachwy. Przejazd na lotnisko. Wylot do Wrocławia o godz. 21:15.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.Cena pielgrzymki obejmuje:
Przelot samolotem w obie strony
7 noclegów  w  hotelach 3/4*,
Wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji,
Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem
przejazd łodzią po jeziorze Galilejskim
przejazd łodzią po jeziorze Galilejskim
Bilety wstępów w Ziemi Świętej (Kafarnau,  Góra Oliwna, kościół Pater Noster , plaża nad Morzem Martwym
Rybę św. Piotra – fakultatywnie 18-20 USD
codzienne Msze Święte,
Opieka pilota oraz opieka duszpasterska,
Opieka przewodnika w Ziemi Świętej
ubezpieczenie KL, NNW
ubezpieczenie od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH w cenie wyjazdu  
Taxi  na Górę Tabor  

Cena pielgrzymki nie obejmuje:
obligatoryjnych napiwków, biletów wstępu – 100 USD/os dorosła (kwotę zbiera pilot), 70 USD młodzież.
dodatkowych napojów do obiadokolacji,
obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 15 zł/os.

Szczegóły

  • Termin: 07-14.07.2019
  • Kierunek: Izrael
  • Cena: 1750 zł + 395 USD
  • Liczba noclegów: 7
  • Środki podróży: samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!