Medugorje Festiwal Młodych- Mladafest

DZIEŃ 1: 29.07.22 piątek
Zbiórka  o godz 18:15, 18:30 Msza Święta, par św. Henryka we Wrocławiu ul. Gliniana. Wyjazd autokarem  do Chorwacji przez Czechy, Austrię, Słowację i Chorwację . Dobry czas w autokarze do poznania historii objawień przez wykłady i filmy. Wyżywienie we własnym zakresie.

DZIEŃ 2:  30.07.2022 sobota
Przyjazd do Medugorie  zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Udział w  stałym programie wieczornym parafii, który rozpoczyna się o godz 18:00 Różańcem Świętym. Około godz 18:40 jest sygnalizowane przez muzykę, że tam gdzie są widzący (trzy osoby z sześciu widzących: Iwan, Maria i Vicka w dalszym ciągu codziennie widzą Matkę Bożą ), właśnie rozpoczęło się objawienie. Następnie o 19:00 międzynarodowa Msza Święta z polskim tłumaczeniem przez słuchawki. Potem poświęcenie dewocjonaliów i (w zależności od dnia) modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Adoracja Krzyża Świętego lub Chwalebna cz.Różańca Świętego.

DZIEŃ 3 - 8: Pobyt w Medugorje:  Zapoznanie z historią i topografią parafii św. Jakuba : nawiedzenie kościoła parafialnego, przejście do figury  Matki Bożej Królowej Pokoju, następnie ołtarza polowego, dalej pod figurę Chrystusa Zmartwychwstałego i kolejno na cmentarz parafialny gdzie spoczywa ciało o. Slavko Barbaric̀a -  franciszkanina, który całym sercem oddał się sprawie objawień Matki Bożej. Chronił Widzących, opiekował się ofiarami wojny, pisał książki i nakręcał filmy. Miał wielki wpływ na rozwój Sanktuarium. Następnie odwiedzenie parafialnego punktu inf. (tam możemy zostawiać  listy do Matki Bożej, które są  następnie przenoszone na miejsce spotkań widzących z Matką Bożą i potem  palone).  
Głównym celem tego pobytu jest udział w Festiwalu Młodych – to naprawdę nie zależy od fizycznego wieku :). Całość programu festiwalu przygotowana jest przez oo. Franciszkanów pracujących w parafii Medugorie. Ramowy program obejmuje: - od godz.9:00 modlitwę poranną, wykłady i świadectwa do godz 12:00, przerywane wspólnymi radosnymi tańcami i śpiewami. Przerwa każdego dnia godz.12:00–16:00. Kolejne wykłady i świadectwa. Od godz.18:00 udział w  stałym programie wieczornym parafii. 03.08 o godz.20:00 Marsz Pokoju ulicami Medugorie; 04.08 Wspólnota Cenacolo o godz. 21:30 wykonuje rokrocznie przepiękny spektakl słowno-muzyczny. Zakończenie 06.08 uroczystą Mszą Świętą na Górze Kriżevac o godz. 05:00 rano. W tę noc góra tętni życiem...nie ma mowy o spaniu..
Wejście na górę  Podbrdo (Górę Objawień):  różaniec i modlitwa indywidualna w miejscu Objawień; modlitwa przy Niebieskim Krzyżu; Droga Krzyżowa na górę Križevac; udział w spotkaniach we wspólnocie Cenacolo – wspólnota osób w przeszłości uwikłanych w  narkotyki i inne  uzależnienia. Wiarygodne świadectwa ludzi młodych, którzy powrócili do życia w wierze i radości,  mogą być bardzo pomocne dla wielu rodzin w Polsce , które borykają się z podobnymi problemami.
Spotkanie w zamku z Nancy i Patrykiem byłymi kanadyjskimi milionerami, którzy pod wpływem orędzi Matki Bożej z Medugorie nawrócili się, zmienili swoje życie i zamieszkali w Medugorie. Swoim świadectwem zmieniają myślenie wielu ludzi...Cenny czas na poznanie młodych ludzi z innych krajów,( przyjeżdża do 60 tyś. młodych ludzi z całego świata),  indywidualną modlitwę i możliwość odprawienia generalnej  Spowiedzi Świętej.  W miarę możliwości spotkania z wizjonerami i oo. Franciszkanami posługującymi w Sanktuarium.
Mostar -   W trakcie pobytu wycieczka do jednego z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położonego  wśród szczytów Gór Dynarskich . W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów osmańskich,  o wyjątkowej orientalnej architekturze. Głównym zabytkiem  wpisanym na listę UNESCO jest XVI wieczny kamienny Stary Most spinający ze sobą dwa brzegi rzeki Neretwy. Warto zobaczyć również meczet Koski Mehmed Pashy  oraz pospacerować urokliwymi uliczkami Starego Miasta.
Wodospady Kravice – to zespół wodospadów położonych na rzece Trebižat, które rozciągają się
na ponad 100 m szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 metrów.
Tam planujemy kilkugodzinny odpoczynek.
Sarajewo – stolica Bośni i Hercegowiny, zwiedzanie historycznego  miasta,  miejsca zamachu na następcę tronu Austro-Węgier  arcyksięcia austriackiego  Franciszka Ferdynanda d’Este i jego małżonki Zofii księżny Hohenberg . Była to bezpośrednia przyczyna rozpoczęcia I-szej Wojny Światowej. Zwiedzanie muzeum związanego z tym wydarzeniem, spacer przez miasto: Ratusz, katedra Serca Jezusowego, sobór Narodzenia Matki Bożej, targ orientalny, czas wolny na kawę specjalnie parzoną i miejscowe przysmaki.
Tichalina – parafia, w której znajduje się figura Matki Bożej najbardziej znana na świecie. Dzieci, pytane jak wygląda Matka Boża, opisując Jej piękno , porównywały właśnie do tej figury.
Sziroki Brieg - nawiedzenie klasztoru gdzie  jest grób zamordowanych 36 Zakonników Franciszkańskich- Męczenników II Wojny Światowej.

DZIEŃ 9:   06.08.2022 sobota
Po Mszy Świętej o godz 05:00 na Górze Kriżevac na zakończenie Festiwalu odpoczynek, śniadanie    
czas wolny, i wyjazd do Polski.
DZIEŃ 10:   07.08.2022 niedziela
Przyjazd do Wrocławia w godz. przedpołudniowych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

ŚWIADCZENIA:
Transport autokarem  klimatyzowanym, (lotnicze siedzenia, barek, video,WC)
Noclegi w pensjonacie w Medugorje w pok 2/3os.
7 śniadań , 7 obiadokolacji, 7 noclegów
Opieka pilota
Wycieczki WSZYSTKIE  wymienione w programie (TRANSPORT)
Ubezpieczenie KL, NNW ,NOWOŚĆ! ubezpieczenie od chorób przewlekłych w cenie!    

CENA NIE ZAWIERA:
Miejscowych przewodników w Medugorie,  Mostarze,  Sarajewie
biletu  wstępu na Wodospady Kravice
Parkingi,
Opłaty w Medugorje za tłumaczenia i wjazd zabrać 40 euro na pokrycie tych kosztów, jeżeli jest grupa kompletna wychodzi znacznie mniej.Pieniądze są rozliczane z grupą.

      
Uwagi praktyczne:   Warunki wjazdowe w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną mogą ulegać  zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu, jeżeli te zmiany wystąpią. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na pokładzie autokaru. Nie pozostawiamy pieniędzy, komórek, komputerów, rzeczy wartościowych. Ubezpieczenie obejmuje tylko bagaż w luku bagażowym.
Należy zabrać ze sobą: ważny co najmniej 6 miesięcy, dowód osobisty lub paszport, telefon komórkowy ze słuchawkami w celu odbioru tłumaczenia Mszy Świętych i Adoracji Najświętszego Sakramentu na język polski, używane lekarstwa, odpowiednie,
wygodne obuwie, koc lub poduszeczkę (potrzebne tylko w autokarze. W Medugorje kupujemy za kuny chorwackie, euro, dolary. Waluta w Bośni i Hercegowinie to marka bośniacka !
Cena jest obliczona dla grupy  40 osób płacących.  
Chęć otrzymania faktury VAT prosimy zgłosić przed wyjazdem  w formie pisemnej z odpowiednimi danymi.

Szczegóły

  • Termin: 29.07-07.08.22
  • Kierunek: Medugorje - Sarajewo-mostar
  • Cena: 649 zł + 239 euro
  • Liczba noclegów: 7
  • Środki podróży: Autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!