Pielgrzymka do Libanu do św. Charbela


Program pielgrzymki do Libanu

 
Dzień 1   03.10.2019 czwartek
Godz. 05:00 - zbiórka na lotnisku Okęcie Warszawa (lub Lotnisko Mikołaja Kopernika we Wrocławiu). Odprawa paszportowo – celna. Wylot do Frankfurtu, połączenie grup i przelot do Bejrutu samolotem Lufthansa. Lądowanie w Bejrucie o godz. 15:40. Następnie przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 
 
Dzień 2   04.10.2019 piątek
Śniadanie. Wyjazd do Annaya – wizyta w pustelni św. Charbela i klasztorze św. Maruna, gdzie znajduje się grób św. Charbela (co roku grób odwiedza ponad 4 miliony wiernych, oraz zanotowano ogromną liczbę uzdrowień). Msza Święta. Przejazd do Sanktuarium św. Rafki – patronki cierpiących i świętego Hardini – mistrza nowicjatu św. Charbela. Następnie przejazd do Byblos: zwiedzanie wykopalisk fenickich z V w p.n.e., kościoła św. Jana Chrzciciela, Teatr Rzymski oraz zamek krzyżowców. Obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień 3   05.10.2019 sobota
Śniadanie. Przejazd do Sydonu – Zamek Morza, Stare Miasto, targ i fabryka mydła z XV wieku. Postój w Maghdoushe – Sanktuarium Matki Bożej Oczekiwania – miejsce, gdzie NMP czekała na swojego Syna, kiedy on nauczał w tej okolicy. Następnie przejazd do Tyru – zwiedzanie nekropolii rzymskich i bizantyjskich, akweduktu i hipodromu. Obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień 4   06.10.2019 niedziela
Śniadanie, wyjazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. - dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi spoczywa Hanka Ordonówna (Msza Święta). Zwiedzanie Naher Kalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. Stelle - tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 5    07.10.2019 poniedziałek
Śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus – Msza Święta w kościele parafialnym wspólnoty maronickiej. Przejazd do Kantyny Ksara -  słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z  degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 6    08.10.2019   wtorek
Śniadanie, wyjazd do Jeita Grotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną - łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów. Przejazd do Harissa – Narodowe Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu – Msza Święta. Ghazire – malownicze górskie miasteczko  z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
 
Dzień 7    09.10.2019  środa
Śniadanie, przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickiego – Msza Święta. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego. Powrót do hotelu, pożegnalna obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 8    10.10.2019 czwartek
Poczęstunek przed wyjazdem. Wykwaterowanie z hotelu (ok 1:00). Przylot do Frankfurtu, przesiadka. Wylot do Wrocławia i Warszawy.
 

Kolejność zwiedzania podczas pielgrzymki do św. Charbela może ulec zmianie.

 
UWAGA! Na czas wyjazdu należy posiadać przy sobie paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
 

Cena pielgrzymki do św. Charbela zawiera:


bilety lotnicze;
autokar na cały pobyt;
7 noclegów w hotelach 3*, w pokojach 2-3osobowych;
7 śniadań i 7 obiadokolacji;
opieka pilota i duszpasterza;
bilety wstępu wg programu;
ubezpieczenie NNW i KL i bagażu i chorób przewlekłych;
opłata Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 
 

Cena pielgrzymki do św. Charbela nie zawiera:


napoi do obiadokolacji
napiwków dla obsługi hotelowej oraz przewodników miejscowych - 70 USD
dopłaty do pokoju 1-osobowego - 230 USD
 
 
Chęć otrzymania faktury VAT prosimy zgłosić przed wyjazdem w formie pisemnej.
 

Tagi: pielgrzymka do Libanu, pielgrzymka do św. Charbela

Szczegóły

  • Termin: 03-10.10.2019
  • Kierunek: Liban
  • Cena: 1999 zł + 780 USD
  • Liczba noclegów: 7
  • Środki podróży: samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!