Gruzja z wypoczynkiem

DZIEŃ 1. 21.09.20 WTOREK
Wylot z Warszawy do Tbilisi

DZIEŃ 2.  22.09.2020  ŚRODA
Zwiedzanie miasta Tbilisi
Przylot do Tbilisi 4:05AM. Transfer do hotelu. Poznanie przewodnika. Odpoczynek. Śniadanie. Wyjeżdżamy na zwiedzanie stolicy Iberii (wschodniej Gruzji),Mtschetę z jej najważniejszym zabytkiem, katedrą Svetitskhoveli (Xiw., UNESKO). Na wzgórzu, blisko starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji – Mtschety, stoi monastyr Jvari (UNESKO) – jedno z arcydzieł architektury sakralnej z VIw. Jvari stanowi pierwowzór gruzińskiej architektury sakralnej na planie kopułowo–krzyżowym. Ze wzgórza rozpościera się pocztówkowy widok na złączenie rzek Mtkvari oraz Aragvi, a także na samą Mtschetę. Zwiedzanie Tbilisi: wycieczkę rozpoczniemy od świątyni Metekhi. Wyjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala, zwaną „Gruzińskim Kremlem”, skąd rozpościera się panoramiczny widok na stolicę i zejdziemy pieszo do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych. Następnie łączymy synagogę, kawiarniane uliczki Chardin, katedrę Syoni (gdzie znajduje się relikwia świętej Nino i piękne freski), awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati, najstarszą cerkiew miasta. Wieczór Gruziński – powitalna biesiada  z profesjonalnym pokazem gruzińskich tańców ludowych i śpiewów zakończy dzień. Nocleg.(Ś,-,K)

DZIEŃ 3.  23.09.2020 CZWARTEK
Tbilisi – Bodbe – Signagi – Weliscyche – Tbilisi 323km
Śniadanie. Przyjazd do żeńskiego monastyru Bodbe pod wezwaniem Św. Nino, będącego zarazem centrum biskupim Kakheti. W środku kompleksu znajduje się piękny ogród, grób św. Nino wewnątrz cerkwi, a także sklep z rękodziełami mniszek. Następnie wyruszymy do Sighnaghi – jednego z historycznych miast Gruzji, które na przełomie wieków zachowało swój oryginalny styl z tradycyjnymi balkonami, unikalnymi murami obronnymi, wieżami i brukowanymi uliczkami. Sighnaghi jest również znane jako „miasto miłości”. Przejazd do Weliscyche. Master classy z kuchni gruzińskiej, przygotowanie gruzińskich snickersów oraz chlebków w/g gruzińskiej receptury. Próbowanie gruzińskiego wina i chcachy – gruzińskiej wódki. Obiadokolacja w domowej winiarni. Nocleg w Tbilisi.(Ś,-,K)

DZIEŃ 4.  24.09.2020 PIĄTEK
Tbilisi – Stepacminda – Gergeti – Gudauri  187km  
Po śniadaniu przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Droga ta urozmaicona jest widokiem na Wrota Kaukazu, czyli Wąwóz Darialski. Po drodze odwiedzimy Ananuri, XVII-wieczny kompleks architektoniczny, z bajecznym widokiem na lazurowy zbiornik Zhinvali. Dalej pojedziemy przez najlepszy kurort narciarski na Kaukazie – Gudauri, gdzie prawie zawsze jest piękna pogoda, a widok gór zapiera dech w piersiach. Chwila postoju przy punkcie widokowym z kolorową sowiecką mozaiką. Przejazd przez najwyższy punkt Gruzińskiej Drogi Wojennej – Przełęcz Krzyżową (2379 m.n.p.p.). Przyjazd do Stepantsmindy znanej jako Kazbegi. Stamtąd odbędziemy wyjazd 4x4 do świątyni Świętej Trójcy Gergeti (XIV). Cerkiew usytuowana jest na górze (2170 m.n.p.m.), na tle góry Kazbek (5047m.n.p.m), co sprawia, że jej widok jest niezwykle pocztówkowy. Jeżeli dopisze pogoda, możemy złapać wzrokiem ten bajeczny lodowiec zwany tutaj Mkinvarcveri. Nocleg w kurorcie górskim Gudauri (4) na wysokości 2200. (Ś. K)
   
DZIEŃ 5.  25.09.2020   SOBOTA
Gudauri – Ananuri – Gori – Uplische - Tskaltubo
Śniadanie. Przejazd do Gudauri, przerwa na zdjęcia w twierdzy Ananuri z przepięknym widokiem na sztuczne Jezioro Żinwali. Po drodze odwiedzimy Ananuri, XVII-wieczny kompleks architektoniczny, z bajecznym widokiem na lazurowy zbiornik Zhinvali. Przejazd do miejscowości Tskaltubo. Po drodze czeka nas zwiedzanie najstarszego gruzińskiego zabytku – Uplistiche -miasto skalne liczące 8000 lat. Następnie obejrzymy dom, w którym urodził się Józef Stalin. Obejrzymy z zewnątrz muzeum jego imienia.  Po drodze zobaczymy tereny starożytnej Kolchidy – Kutaisi , które opisano w mitologii greckiej pod nazwą Ai w Kolchidzie. Legenda głosi, że to tutaj przybyli Argonauci po złote runo i z tym miejscem wiąże się opowieść o czarodziejce Medei.  Nocleg w kurorcie Tskaltubo (5) (Ś,-,K)

DZIEŃ 6.  26.09.2020   NIEDZIELA
Tskaltubo – Gelati – Mocameta – Batumi (177km) walking tour
Śniadanie. Przejazd do Batumi - autonomicznej stolicy regionu Adżarii położonej  nad Morzem Czarnym. Lecz przedtem odwiedzimy jeszcze Monastyr Gelati – Gruzińską Akademię Nauk oraz miejsce strategiczne elity duchowej. Monastyr wpisany jest na listę UNESCO. Później czeka na nas Monastyr Mocameta, z pięknym widokiem na kamienny kanion oraz rzekę nazywaną krwawą od krwi Gruzinów, którzy odmawiając przyjęcia innej wiary byli do niej brutalnie zrzucani. Następnie przejazd do Batumi. Nadmorską wycieczkę po Batumi rozpoczniemy od głównych ulic. Odwiedzimy nowoczesną część miasta z bulwarem nadmorskim, Piazzę, statuę Medei, port Batumi, Wieżę Alfabetu, ruchomą rzeźbę Ali i Nino. Wieczorem uroczysta kolacja z widokiem na nadmorski zachód słońca. Nocleg w Tskaltubo .(6) ( Ś,-,K)

DZIEŃ 7. 27.09.2020  PONIEDZIAŁEK
Dzień w Batumi – wypoczynek (możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych)
Śniadanie. Czas wolny, wieczorem uroczysta kolacja z muzyką na żywo. Nocleg w Tskaltubo (7)(Ś,-,K)

DZIEŃ 8.  28.09.2020  WTOREK
Dzień w Batumi – wypoczynek (możliwość skorzystania wycieczek fakultatywnych)
Śniadanie. Czas wolny, wieczorem kolacja i nocleg w  Tskaltubo(8)( Ś.K )

DZIEŃ 9. 29.09.2020 ŚRODA
Batumi - Tbilisi
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Tbilisi. Przyjazd do Tbilisi, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Następnie pożegnalna kolacja z widokiem na miasto nocą ( czy na Górze telewizyjnej?) (9)(Ś,-,K)

DZIEŃ 10. 30.09.2020 Czwartek   
Wczesny wylot do Polski
 Wykwaterowanie z hotelu 02:00. Odbiór pakietów śniadaniowych. Transfer na lotnisko

Uwaga:  Kolejność zwiedzania  może ulec zmianie. Cena dla grupy 42 osoby płacące

CENA OBEJMUJE:
Przejazd samolotem i  autokarem (klimatyzacja, WC, barek, video)
9 noclegów w  hotelach (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami)
8 obiadokolacji i 8 śniadań i 1 suchy prowiant
ubezpieczenia NNW, KL do 10 000 Euro
ubezpieczenie od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH w cenie wyjazdu!
Opieka pilota i duszpasterza
opłata Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł

DODATKOWO PŁATNE:
bilety wstępu,  słuchawki, miejscowi przewodnicy oraz podatek miejski w hotelach – ogółem 35 e.
napoje do obiadokolacji

Szczegóły

  • Termin: 21-30.09.2020
  • Kierunek: Gruzja
  • Cena: 4290 zł +35 e
  • Liczba noclegów: 9
  • Środki podróży: samolot i autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!