Fatima na wakacje

PROGRAM:

DZIEŃ 1/   09.07.2018
Zbiórka we Wrocławiu. Msza Święta. Następnie przejazd autokarem do Pragi na lotnisko. Wylot z Pragi o godz.. Przylot do Lizbony o godz.. Obiadokolacja i nocleg w Fatimie.

DZIEŃ 2 / 10.07.2018
Śniadanie w hotelu. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej i zapoznanie się z Sanktuarium Fatimskim. Nawiedzenie bazyliki, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów oraz Kaplicy Objawień. Przejazd do Tomar – zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego. Udział w wieczornej procesji światła. Obiadokolacja. Nocleg w Fatimie.

DZIEŃ 3 / 11.07.2018
Śniadanie w hotelu. Całodzienny pobyt w Fatimie. Odwiedzenie Muzeum Figur Woskowych przedstawiających historie Objawień w Fatimie. Zwiedzanie Aljuster - rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - ich oryginalnie zachowanych domów rodzinnych, kościoła parafialnego, udział w Drodze Krzyżowej, która prowadzi przez rozległe pola – gaje oliwne, odwiedzenie miejsca Validehos gdzie Matka Boża ukazała się dzieciom 19.08.1917 gdyż w dniu 13.08 były zamknięte w więzieniu, odwiedzenie miejsc gdzie Anioł Stróż Portugalii spotykał się z dziećmi w 1916 roku i uczył je modlitwy. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła. Nocleg w Fatimie.

DZIEŃ 4/  12.07.2018
Śniadanie. Przejazd do Batalha - zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória - gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do Alcobaça - zwiedzanie imponującego opactwa zbudowanego przez zakon Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesno-gotyckiej architektury z grobowcami króla Pedro i małżonki Ines de Castro. Dalej przejazd do Nazaré - nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej z Nazare, wypoczynek nad Oceanem Atlantyckim.
Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Fatimie.

DZIEŃ 5/  13.07.2018
Śniadanie,. Przejazd do Coimbry dawnej stolicy Portugalii. Zwiedzanie uniwersytetu (najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), starej katedry. Nawiedzenie Muzeum poświęconego s. Łucji, która do swojej śmierci przebywała w tym klasztorze. Przejazd do Porto. Przejazd do Porto – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, rejs po rzece Duero. Degustacja wina porto w miejscowej winiarni
Powrót do Fatimy. Czas wolny .Obiadokolacja i udział w procesji światła. Nocleg w Fatimie.

DZIEŃ 6/  14.07.2018
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii Lizbony. Spacer po malowniczym Starym Mieście (Alfama) pełnym krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge), dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobry punkt widokowy. Przejazd do dzielnicy Belém gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża (Torre de Bélem). Następnie zwiedzanie XVI-wiecznego Klasztoru św. Hieronima zaprojektowanego przez króla Manuela I, którego budowa sfinansowana została z pieniędzy płynących z kolonii portugalskich. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców - Vasco da Gama. Spacer nad rzeką Tag, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców.Nawiedzenie katedry oraz kościoła, który jest na miejscu domu rodzinnego św. Antoniego. Degustacja słynnych „ciasteczek lizbońskich” .Obiad w Lizbonie.Wyjazd na lotnisko. Odprawa paszportowo-biletowa. Wylot z Lizbony o godz., przylot do Pragi o godz. Przyjazd do Wrocławia nad ranem.

Uwaga: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena obliczona dla grupy 40 osób płacących

Cena obejmuje:
Przelot Praga- Lizbona-Praga, Opłaty lotniskowe;
Przejazdy autokarem na całej trasie pielgrzymki;
5 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w hotelach;
Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji + 1 obiad;
Codzienna MSZA ŚWIĘTA;
Polskojęzycznego pilota na całej trasie;
Ubezpieczenie obejmujące: KL + NNW wraz z KL chorób przewlekłych

Cena nie obejmuje:
Na wstępy do zwiedzanych obiektów, przewodnika ok. 70 euro;
Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 650 zł;
Nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy ok.120zł rezygnacja może być z powodu zdrowotnych udokumentowanych medycznie;
Napoi do obiadokolacji.

Uwaga: Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na pokładzie autokaru. Nie pozostawiamy pieniędzy, komórek, komputerów, rzeczy wartościowych. Ubezpieczenie obejmuje tylko bagaż w luku bagażowym.


UWAGA! Od 26 listopada 2016 r. uczestnicy wyjazdów turystycznych zostali  objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) – składka ta wynosi 10 zł/os i zostanie pobrana przy podpisaniu umowy. Jest to rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki.
uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

  • Termin: 09-14.07.2018
  • Kierunek: Fatima
  • Cena: 2999 zł
  • Liczba noclegów: 5
  • Środki podróży: samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztowę. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 11 - 16