Liban - św. Charbel

PROGRAM:

Dzień 1. Warszawa.

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot z przesiadką do Bejrutu.

Dzień 2. Warszawa – Bejrut.

Transfer do hotelu i nocleg. Po śniadaniu wyjazd do Harrisy, ważnego ośrodka pielgrzymkowego, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu. Nawiedzenie maronickiej katedry, a także melchickiej bazyliki św. Pawła, wybudowanej w stylu bizantyjskim, położonej nad Zatoką Jounieh. W godzinach popołudniowych zwiedzimy zespół jaskiń Jeita Grotto, zbudowanych w wapiennych skałach otaczających dolinę Nahr al-Kalb. Przepłynięcie łodziami, następnie przejście trasą turystyczną z piękną widokową trasą turystyczną, przejazd kolejką linową. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3. Sydon – Tyr – Kana.

Śniadanie. Wyjazd do trzech najważniejszych biblijnych miast fenickich: Sydonu, Tyru i Kany, wymienionych w Starym i Nowym Testamencie jako część Ziemi Obiecanej. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Oczekiwania w Maghdouch, zwiedzanie Sydonu m.in. zamku, muzeum mydła, starego portu i rynku. Przejazd do Sour i zwiedzanie starożytnego Tyru i Kany: katedra i bizantyjska nekropolia, tor wyścigów konnych, Stare Miasto. W drodze powrotnej, krótkie zatrzymanie w Bejrucie; wizyta przy skale Raouché (zwanej Gołębią). Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4. Bejrut.

Śniadanie. Przejazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta – spacer po odnowionym Starym Mieście, zwiedzanie Deir el Qamar – pierwszej stolicy Libanu; uniwersytet, łaźnie rzymskie, Green Line, Dzielnica Żydowska, zwiedzanie katedry maronickiej pw. św. Jerzego, Plac Męczennika. Wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5. Annaya – Jbeil – Byblos.

Śniadanie. Przejazd przez góry w kierunku Annaya, znanego chrześcijańskiego centrum pielgrzymkowego ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Charbela Makhloufa (co roku grób Świętego odwiedza 4 miliony wiernych, do dziś zarejestrowano ponad 24 tys. cudownych uzdrowień). Msza św. i czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie klasztoru św. Marona. Wizyta w pustelni świętych Piotra i Pawła. Przejazd do Jbeil – Byblos, miasta z V w. p.n.e., najwspanialszego niegdyś portu fenickiego eksportującego drewno cedrowe do Egiptu. Zwiedzanie Starego Miasta i rynku, starego portu, katedry św. Jana Chrzciciela; wizyta w archeologicznej części miasta Byblos i starożytnej cytadeli z okresu neolitu. Czas wolny na zakupy. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6. Kfifan – Jrabta – Batroun.

Śniadanie. Wyjazd na północ Libanu. Przejazd do Kfifan, miejsca, gdzie św. Hardini i św. Charbel uczyli się w seminarium duchownym; nawiedzenie sanktuarium św. Neemata Allaha Hardiniego oraz grobu bł. Estephana Nehme. Przejazd do Jrabta – miejsca kultu św. Rafki. Została kanonizowana w 2001 roku przez św. Jana Pawła II. Nawiedzenie klasztoru prawosławnego Matki Bożej Światła oraz Matki Bożej Lasu nad brzegiem Morza Śródziemnego. Przyjazd do Qozhaya. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7. Qozhaya – Bcharre – Arez.

Po śniadaniu wyjazd do Qozhaya, zwiedzanie monastyru św. Antoniego, gdzie powstała pierwsza drukarnia na Bliskim Wschodzie. Przejazd malowniczą Doliną Quadisha, w której znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII-wiecznymi freskami. Całość pod opieką UNESCO. Postój w Bekaa-Kafra w miejscu urodzenia św. Charbela. Pamiątką po świętym jest skromny domek zamieniony w kaplicę oraz źródełko. Przejazd przez miasteczko Baszarra, w którym urodził się słynny libański poeta Khalil Gebran. Podziwianie lasu cedrów libańskich (2000 m n.p.m.), wspominanych w Starym Testamencie; czas wolny na zwiedzanie parku w którym znajdują się najstarszy las cedrowy, który jest symbolem kraju. Nawiedzenie klasztoru św. Antoniego Egipskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8. Baalbeck – Zahle – Bejrut.

Śniadanie w hotelu. Przejazd Doliną Bekaa do Baalbeck – centrum kultu starosemickiego boga Baala. Zwiedzanie miasta i słynnej świątyni. Przejazd do Zahle, miasta poezji i wina, wpisanego na listę UNESCO (największe chrześcijańskie miasto na Bliskim Wschodzie, zamieszkane przez katolików – melchitów). Następnie wizyta w sanktuarium maryjnym. Przejazd przez Dolinę Arayesh wzdłuż rzeki Bardouni, wycieczka do winnicy Ksara i degustacja wina. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9. Bejrut – Warszawa.

Transfer na lotnisko. Przelot z przesiadką do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:
bilety lotnicze;
transfer z i na lotnisko;
autokar do dyspozycji na miejscu;
8 noclegów w hotelach 3*, w pokojach 2-3osobowych;
8 śniadań i 8 obiadokolacji;
opieka licencjonowanego przewodnika;
opieka licencjonowanego pilota w języku polskim;
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
codzienna Msza Święta;
opieka duchowa kapłana;
ubezpieczenie NNW i KL i bagażu i chorób przewlekłych;
system Tour Guide.

Cena nie obejmuje:
dopłaty do pokoju 1-osobowego (250 USD);
napiwków dla obsługi hotelowej oraz przewodników miejscowych (40 USD);
napojów do obiadokolacji;
wydatków osobistych.

Ważne informacje:
cena wyjazdu zawiera składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego;
uczestnicy wyjazdu nie mogą posiadać izraelskich stempli w paszporcie, jeżeli są takie stemple należy wymienić paszport;
paszport jest powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu;
organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów, a także od zaistniałej sytuacji w czasie trwania;
koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw.

 

LaS

Szczegóły

  • Termin: 19-27.10.2018
  • Kierunek: Liban
  • Cena: 1950 zł + 790 usd
  • Liczba noclegów: 8
  • Środki podróży: samolot, autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 11 - 16