Ziemia Święta z wyoczynkiem

PROGRAM:

Dzień 1
Zbiórka uczestników w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego w Warszawie. Wylot do Tel Avivu.

Dzień 2
Przylot do Tel Avivu, przejazd autokarem do hotelu w Betlejem. Śniadanie. Odpoczynek. Zwiedzanie Betlejem. Msza święta. Nawiedzenie Groty Narodzenia Pana Jezusa i zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa, następnie kościół św. Katarzyny wraz z Grotą św. Hieronima, przejście do Groty Mlecznej. Przejazd na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3
Śniadanie. Przyjazd do Betanii – miejsce wskrzeszenia Łazarza. Nawiedzenie kościoła postawionego na miejscu domu Marii, Marty i Łazarza. Msza święta. Przejazd i zwiedzanie Qumran – ruiny osiedla esseńczyków, miejsce jednego z najdonioślejszych odkryć archeologicznych XX w. Następnie plażowanie nad Morzem Martwym. Czas przeznaczony na kąpiele błotne i wypoczynek, korzystanie z uroków i dobrodziejstw tego unikalnego miejsca. Niskie położenie, wysokie temperatury i ciśnienie powietrza, suchy klimat, brak polonu oraz bogactwo tlenu sprzyjają wypoczynkowi i regeneracji organizmu. Panujące tutaj warunki stwarzają idealne możliwości kuracji kosmetycznych a także leczenia poważniejszych schorzeń takich jak: reumatyzm, zapalenie stawów, łuszczyca, alergia czy nerwica. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd do Jerycho – jedno z najstarszych miasta świata – Góra Kuszenia i Drzewo Sykomora. Msza święta i odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego w Jordanie. Następnie przejazd nad Morze Martwe i plażowanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do Cezarei Nadmorskiej pod słynny rzymski akwedukt. Przejazd do Hajfy – sanktuarium „Stella Maris” Matki Bożej Szkaplerznej i klasztor karmelitański na Górze Karmel. Msza święta. Wyjazd na punkt widokowy, panorama miasta. Przejazd na plażę w Hajfie. Kąpiel w Morzu Śródziemnym. Przejazd na nocleg i obiadokolację w Nazarecie.

Dzień 6
Po śniadaniu Góra Tabor – miejsce przemienienia Pana Jezusa wobec Apostołów. Przejazd nad Jezioro Galilejskie i rejs po jeziorze, ryba św. Piotra (za dodatkową opłatą – ok. 20 USD), Kafarnaum – dom św. Piotra. Tabgha – kościół Prymatu św. Piotra i msza święta, Tabgha miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, a następnie Góra Błogosławieństw. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 7
Śniadanie. Zwiedzanie bazyliki Zwiastowania NMP w Nazarecie oraz kościół św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa – msza św., odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd nad morze – plażowanie. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

Dzień 8
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – wyjazd autokarem na Górę Oliwną. Przyjazd do Betfage – miejsce skąd Pan Jezus wjechał na osiołku do Jerozolimy w Niedzielę Palmową. Zwiedzanie kościoła Pater Noster, miejsce gdzie Pan Jezus nauczył modlitwy apostołów Ojcze Nasz. Nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca, gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani – bazyliki Agonii Pana Jezusa, groty Getsemani (miejsca pojmania Jezusa), kościoła Grobu NMP. Przejazd do kościoła Galicantu – miejsce zaparcia się św. Piotra. Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 9
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Ain Karem – miejsca narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety przez Maryję Pannę. Przejazd przez Nową Jerozolimę, Parlament Izraelski z zewnątrz, a także słynna Menorah. Wyjazd nad Morze Martwe – plażowanie. Powrót na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

Dzień 10
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy – dalsze zwiedzanie, kościół św. Anny, Droga Krzyżowa. Wyjazd nad Morze Martwe – plażowanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

Dzień 11
Przejazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Avivie, wylot do Polski. Przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:
bilety lotnicze
zakwaterowanie w hotelach 3*
pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami
wyżywienie – 2 posiłki dziennie (śniadania – bufet, obiadokolacje – bufet)
transport: przejazd klimatyzowanym autokarem na terenie Izraela
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu na terenie Izraela
rejs statkiem po Jeziorze Genezaret
opłata za taksówkę na Górę Tabor
opieka przewodnika na całej trasie
codzienna msza św.
opieka duchowa kapłana
bilety wstępu na błotną plażę zgodnie z programem
ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych
system Tour Guide

Cena nie obejmuje:
napiwków (50 USD)
dopłaty do pokoju 1-osobowego w wysokości (300 USD)
degustacja ryby św. Piotra (ok. 20 USD)
niewymienionych w Świadczeniach

Ważne informacje:
cena wyjazdu zawiera składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od miejscowych uwarunkowań: świąt żydowskich, pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów
koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną
paszport musi mieć datę ważności 6 miesięcy od dnia powrotu z Izraela
cena wyjazdu zawiera składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
 

 

LaS

Szczegóły

  • Termin: 25.04-05.05.2019
  • Kierunek: Izrael
  • Cena: 1950 zł + 810 USD
  • Liczba noclegów: 9
  • Środki podróży: samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!