Ziemia Święta

PROGRAM:

Dzień 1:
Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu o g. 03.30. Odprawa. Wylot do Tel Avivu g. 05:35, przylot g. 10:25. Zwiedzanie: Bazyliki Narodzenia Pańskiego – najstarszego na świecie funkcjonującego kościoła, Groty Mlecznej. Przejście przez Pole Pasterzy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:
Wczesne śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (zwiedzanie parku archeologicznego i akweduktu). Przejazd do Hajfy na Górę Karmel – widok na panoramę miasta i port w Hajfie. Nawiedzenie kościoła Stella Maris skrywającego grotę proroka Eliasza. Przejazd do Nazaretu. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamieniając wodę w wino (odnowienie sakramentu małżeństwa). Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, nawiedzenie Kościoła Rozmnożenia Chleba. Przejazd do Kafarnaum (Dom św. Piotra) oraz na Górę Tabor (Góra Przemienienia Pańskiego). Wjazd taksówkami na szczyt. Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd do Betanii. Nawiedzenie Kościoła Marii, Marty i Łazarza. Wejście do Grobu Łazarza. Przejazd do Jerycha – najstarszego miasta na ziemi. Panorama na Górę Kuszenia Jezusa. Przejazd nad rzekę Jordan (odnowienie sakramentu chrztu). Przejazd do Qumran – zwiedzanie parku archeologicznego. Przejazd nad Morze Martwe (położone 416 m. p.p.m. – największa depresja na świecie). Czas wolny ok. 2 h, możliwość skorzystania z kąpieli w Morzu Martwym. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną z widokiem na „Złote Miasto”. Wizyta w kościele Pater Noster. Przejście drogą palmową do kościoła Dominus Flevit, Ogrodu Getsemani, wizyta w Kościele Wszystkich Narodów oraz nawiedzenie Kościoła Grobu NMP. Następnie przejazd na Górę Syjon: nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Pokój Ostatniej Wieczerzy oraz Grobu Króla Dawida. Przejście pod Ścianę Płaczu uliczkami Starego Miasta. Następnie przejście do Kościoła św. Piotra In Gallicantu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) w kierunku Kościoła Grobu Bożego. Nawiedzenie Bazyliki wraz z Golgotą. Następnie przejście do Kościoła św. Anny oraz Sadzawki Betesda. Spędzenie czasu wolnego na Starym Mieście. Następnie przejazd pod Kneset (Parlament Izraelski) i Menorę (symbol Izraela). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie. Wizyta w Ain Karem – miejscu narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz Nawiedzenia św. Elżbiety,
o g.18:00 przejazd do Tel Avivu na lotnisko. O g. 21:15 wylot do Wrocławia.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA ZAWIERA:
bilet lotniczy,
noclegi w hotelach,
pokoje 2 i 3 os. z łazienkami,
śniadania i obiadokolacje,
opiekę pilota, opiekę duszpasterską,
ubezpieczenie NNW, KL i bagaż.

CENA NIE ZAWIERA:
obligatoryjnych napiwków, biletów wstępu – 100 USD/os. (kwotę zbiera pilot), dodatkowych
napojów do obiadokolacji, obowiązkowej
składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 15 zł/os.

 

PaN

Szczegóły

  • Termin: 05-11.04.2019
  • Kierunek: Ziemia Święta
  • Cena: 1750 zł + 490 USD
  • Liczba noclegów: 6
  • Środki podróży: samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!