Malta - śladami Św. Pawła

Program:

DZIEŃ 1   
Zbiórka  na lotnisku, msza św, Odprawa biletowo – bagażowa. Przelot  na Maltę. ( 3h) Transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2   
Śniadanie. Rejs na wyspę św Pawła,  Msza Święta. Przejazd do Melieha:  Starodawne Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej, miejsce pielgrzymek  . Według ustnej  tradycji w 60 r ne przybyli do tutejszej groty św Paweł i św Łukasz który na skale namalował postać Madonny. Najważniejszym  miejscem kultu maryjnego jest Grota Madonny. Czas wolny na wypoczynek. Obiadokolacja, nocleg.
                        
DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd  do Valletty, stolicy Malty. W programie: Upper Barrakka Gardens – tzw Górne Ogrody  znajdują się na  najwyższym punkcie XVI wiecznych murów obronnych, zbudowanych przez Joanitów. Stąd rozciąga się wspaniały widok na Grand Harbour ( Wielki Port) oraz trzy miasta: Senglea, Vittoriosa oraz Cospicua. Katedra św Jana - Kościół Zakonu Maltańskiego   to jeden z najcenniejszych przykładów sztuki barokowej na Malcie, w którym odnajdujemy dwa słynne obrazy Caravaggia, ścięcie św Jana Chrzciciela i Święty Hieronim.  Kościół św  Pawła Rozbitka  jest jednym z najważniejszych na Malcie. Są tu przechowywane  cenne relikwie – kość  prawego nadgarstka św Pawła oraz część kolumny, na której święty został ścięty w Rzymie. Czas wolny na  lunch.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4  
Śniadanie. Przejazd  do Mdiny  dawnej stolicy Malty. Katedra  św Pawła znajduje  się w miejscu  powstania pierwszej świątyni chrześcijańskiej po uzdrowieniu ojca  Publiusza przez Apostoła Pawła Po trzęsieniu ziemi  na nowo rozpoczęły się prace i powstała rzeźbiarska kopuła katedry która jest jednym z symboli katolickiej Malty.
Centrum   Rzemiosła i Rękodzieła  - Ta' Qali Craft Village  znajduje  się na  terenie  opuszczonego lotniska z II wojny światowej.
W koszarach zamienionych na sklepy można nabyć wyroby rękodzieła  min:  krzyże maltańskie wykonane ze srebra, dmuchane wyroby szklane, koronki.
Rabat - Kościół św Pawła  i Grota św Pawła - po rozbiciu się statku u brzegów Malty w czasie trzymiesięcznego pobytu Apostoła Narodów  został ulokowany w Grocie w Rabacie a od 1675 nad grotą wzniesiono  kościół św Pawła. W 1990 r kościół i grotę odwiedził Papież Jan Paweł II. Na zakończenie zwiedzania degustacja  słynnego ciasteczka w Crystal Palast i czas wolny na lunch . Powrót do hotelu , obiadokolacja , nocleg

DZIEŃ 5  
Śniadanie. Rejs na wyspę GOZO ( zależne od pogody)– kościół TA PINU  p. w. Najświętszej Maryi Panny, narodowe Sanktuarium Maltańczyków, które odwiedził w 1990 papież Jan Paweł II  w 2010 Benedykt XVI . Ta Pinu jest znane z objawień, które doznała wieśniaczka tejże wyspy w 1889 r. Papież Pius Xi w 1931 podniósł Ta Pinu do rangi bazyliki. Msza św.   
Victoria  - Rabat stolica wyspy – miejsce zamieszkałe od czasów neolitycznych. Masywna Cytadela pochodzi  z początku XVII w.  Katedra została zbudowana na miejscu  dwóch świątyń pogańskich  i  trzech kościołów. Ze względu na  brak funduszy kopuła stanowi przykład malarstwa iluzjonistycznego wywołującego wrażenie  trójwymiarowości. Na wyspie były kręcone sceny do filmu TROJA z Bradem Pittem w roli Achillesa.  Ggantija  -  prehistoryczna świątynia  wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Neolityczny kompleks  to najstarsza na świecie wolno stojąca budowla z kamienia. Wzniesiona jest 1000lat wcześniej niż  piramidy egipskie i Stonehenge.
Centrum  Rękodzieła  Gozytańskiego - gdzie są prezentowane wyroby  z których słynie wyspa;  koronki, ręczne tkane swetry,  wyroby tekstylne. Degustacja wyrobów min; serów likierów, słodyczy. Przeprawa promowa. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6  
Śniadanie, całodzienny wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  7  
Śniadanie. Przejazd do trzech miast: Birgu zwanym Vittorosa   na cześć zwycięstwa  nad Turkami w 1656 r . Msza św  w kościele kolegialnym św. Wawrzyńca  Birgu   rycerze zakonni zbudowali siedziby  dla  komandorii zakonnych
Sengela – kościół parafialny Matki Boskiej Zwycięskiej  podniesiony w 1921  przez papieża Piusa XV do rangi bazyliki. Najcenniejszym skarbem jest drewniana Figura Matki Boskiej. Na cześć Wielkiego Mistrza  Claude de Sengle nazwano fortecę. Cospicua –  po  bombardowaniach w czasie II wojny światowej
cudem uniknął zburzenia kościół Niepokalanego Poczęcia. Zachowały się też potężne mury obronne oraz  bastiony tzw Linii Cotonea okalającej Trzy Miasta
Marsaxlokk  - urocza wioska  z największą flotą rybacką z mnóstwem kolorowych łodzi malowanych  na niebiesko i żółto i dekoracyjnie ozdabianych zgodnie z maltańską tradycją. Msza św w kościele parafialnym p. w Naszej Pani z Pompei.  Spacer malowniczym nabrzeżem. Lazurowa Grota - dla chętnych  możliwość popłynięcia łódeczką  aby obejrzeć wnętrze groty. Część fragmentu Lazurowej Groty można obejrzeć od strony lądu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 8
Transfer na lotnisko. Odprawa biletowo -bagażowa . Odlot do Polski.

Świadczenia:  
przelot samolotem Air Malta;
transfer -lotnisko – hotel – lotnisko;
7 noclegów w hotelu 3* , pokoje, 2 , 3 osobowe;
wyżywienie: śniadania , obiadokolacje;
opieka pilota w czasie pobytu na Malcie;
ubezpieczenie NNW, KL;
bilety wstępu.

Cena nie zawiera:
taksy klimatycznej, dodatkowych atrakcji nie ujętych w programie  

 Dopłata do TFG – 13 zł/ os
 Dopłata do SGL

 

NoW

Szczegóły

  • Termin: 22-29.06.2019
  • Kierunek: Malta
  • Cena: 3500 zł
  • Liczba noclegów: 7
  • Środki podróży: samolot, autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!