Weekend w Porto

PROGRAM RAMOWY:
Porto to dawna osada rybacka, to dawna stolica, a dziś najbardziej urokliwe portugalskie miasto, położone u ujścia rzeki Duero, nad samym oceanem. Porto to urokliwa starówka, labirynt wąskich uliczek, kolorowych domów i zabytkowych wind. Porto to miasto mostów, niebieskich azulejos, wybornego wina, złotych plaż i żeglarzy, z tym najsłynniejszym, Henrykiem Żeglarzem na czele!

DZIEŃ 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Porto. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Uwaga! Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym dniu będzie realizowany program zwiedzania.

DZIEŃ 2-3:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Porto - w programie m.in.:
    Stare miasto położone na wzgórzu Penaventosa – serce miasta wpisane na listę UNESCO: położony nad brzegiem Duero Praça da Ribeira i labirynt wąskich uliczek otaczających plac; mury miejskie i Katedra Se, zwana katedrą-fortecą, z bliźniaczymi wieżami z szarego granitu; Kościół św. Franciszka o olśniewającym wnętrzu pełnym złoceń oraz budynek Palacio da Bolsa – dawnej giełdy papierów wartościowych
    Dworzec Estacao de São Bento ozdobiony ponad 20 tysiącami przepięknych błękitnych azulejos
    Dzielnica Baixa: Praca da Liberdade oraz Avenida dos Aliados – najbardziej reprezentacyjna aleja Porto, wzdłuż której wznoszą się przepiękne granitowe kamienice, Ratusz – jeden z największych w Europie, z 70-metrową wieżą i wielkim zegarem; Igreja de Santo Ildefonso z fasadą wyłożoną błękitnymi azulejos; Mercado do Bolhão – bajecznie kolorowy XIX-wieczny targ kwiatowo-warzywny oraz słynna Cafe Majestic z wystrojem z czasów belle epoque, w której J.K Rowling pisała kolejne tomy opowieści o Harrym Potterze
    Przejażdżka kolejką linową Funicular dos Guindais oraz spacer przez zaprojektowany przez ucznia Gustava Eiffela, dwupoziomowy most Ponte de Dom Luis I z kutego żelaza, z którego można podziwiać piękną panoramę Porto
    Magiczna Livraria Lello e Irmao – najbardziej znana portugalska księgarnia i jedna z najpiękniejszych na świecie, z neogotyckim krętymi schodami, szklanymi sufitami i wielopiętrowym wnętrzem wypełnionym starymi woluminami i nowymi publikacjami
    Rejs sześciu mostów po rzece Duero, podczas którego można podziwiać starówkę Porto z perspektywy rzeki
    Vila Nova de Gaia – formalnie osobne miasto, a praktycznie winiarska dzielnica Porto: promenada Cais de Gaia, z której roztacza się wspaniały widok na rzekę, przy której cumują barcos rabelos oraz na starówkę Porto; wizyta w jednej z piwnic winnych i degustacja słynnego porto
    W czasie zwiedzania będzie też możliwość spróbowania specjałów lokalnej kuchni, np. wyboru lokalnych serów (ok. 6 €), dań ze słynnego portugalskiego bacalhau – solonego i suszonego dorsza (ok. 12-15 €), czy francesinha – tostów zapiekanych z żółtym serem, stekiem i szynką, polanych pikantnym sosem (ok. 8-10 €)

W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Porto to ok. 15 €). Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Wycieczka fakultatywna: Coimbra
Zapraszamy na wycieczkę do Coimbry – miasteczka położonego malowniczo nad rzeką Mondego, zwaną rzeką poetów. Coimbra jest siedzibą najstarszego i najważniejszego Uniwersytetu w Portugalii oraz dawną stolicą kraju. Zwiedzanie Górnego i Dolnego Miasta: spacer Quebra-Costas – stromymi schodami, które wiodą na wzgórze uniwersyteckie; wpisany na listę UNESCO Uniwersytet i jego symbol Torre de Cabra – kozia wieża, będąca wizytówką miasta (dla chętnych wejście na Wieżę – ok. 2 €). Zwiedzanie Uniwersytetu z piękną barokową biblioteką. Spacer labiryntem uliczek starego miasta i wizyta w pochodzącej z XII wieku Starej Katedrze – najstarszej i chyba najpiękniejszej portugalskiej katedrze.
Cena wycieczki to ok. 30-35 € (w zależności od ilości grupy, cena zawiera przejazd busem/autokarem oraz opiekę pilota, cena nie obejmuje wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 10-15 €). Wycieczka fakultatywna jest realizowana przy min. 4 zgłoszonych osobach.

DZIEŃ 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie i złożenie bagażu. Wycieczka zabytkowym tramwajem do Foz do Duoro – dawnej wioski rybackiej, a dziś jednej z najbardziej luksusowych dzielnic miasta, położonych przy samym ujściu rzeki do oceanu. Czas na wypoczynek, a dla chętnych spacer promenadą do latarni morskiej.
Po południu powrót do hotelu i odebranie bagażu. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

WAŻNE INFORMACJE:
    Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym)
    Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Porto po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy
    Transfery lotniskowe realizowane są busem/autokarem, przejazdy podczas zwiedzania odbywają się komunikacją miejską
    W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe
    Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową – w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi);
Bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki);
Transfer lotnisko - hotel - lotnisko;
4 noclegi w hotelu 3*;
Pokoje 2-osobowe z łazienkami;
4 śniadania;
Opieka pilota;
Ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)

UWAGA! Od 26 listopada 2016 Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) – składka ta wynosi 10 zł/os i zostanie doliczona w ostatnim kroku rezerwacji.

CENA NIE OBEJMUJE:
Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 90-110 € (w zależności od wielkości grupy) - kwota ta obejmuje przejazdy komunikacją miejską i podmiejską podczas realizacji programu (w tym przejażdżkę zabytkowym tramwajem i kolejką linową), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Kościół św. Franciszka, Księgarnia Lello, Palacio da Bolsa), rejs sześciu mostów, degustację porto oraz lokalnych przewodników.
Cena nie zawiera podatku miejskiego w wysokości 1 €/os/noc.
Opcje dla chętnych (wycieczka fakultatywna) są dodatkowo płatne.

INFORMACJE DODATKOWE:
Dopłata do pokoju 1-osobowego +550 zł
Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -100 zł
Gwarancja niezmienności ceny +50 zł

INFORMACJA O BAGAŻU:
Cena naszych weekendów zawiera jedynie bagaż podręczny, którego wymiar i wagę określa linia lotnicza operująca na danej trasie – szczegóły znajdziecie w zakładce Rozkład lotów. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.).
Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.


REZERWACJA MIEJSC W SAMOLOCIE:
Dotyczy przelotów Ryanairem! Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Wykupienie miejsc premium w zależności od dostępności na danym locie – szczegóły w zakładce Linie Lotnicze.

 

MaT

Szczegóły

  • Termin: 24-28.09.2019
  • Kierunek: Porto
  • Cena: 2199 zł
  • Liczba noclegów: 4
  • Środki podróży: samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!