Meksyk - Odpust w Guadalupe

PROGRAM:

DZIEN 1/  wtorek 03.12.19
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot z Warszawy. Przelot do miasta Meksyk z przesiadką. Zakwaterowanie i  kolacja w hotelu.

DZIEN 2/ środa 04.12.19
Śniadanie. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe Msza Św. Zwiedzanie kompleksów Bazyliki Najświętszej Marii Panny. Dawna Bazylika – dzisiejsza Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Parafia Indian – wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek, wzniesionych na miejscu, które wskazała Panienka z  Tepeyac. Miejsce pochówku Jana Diego. Ogrody Tepeyac z przepiękna fontanną „Ofiarowanie”. Kaplica del cerrito, miejsce na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na dokonanie zakupów w sklepie oficjalnym bazyliki, film DVD w języku polskim o Objawieniach.
Przejazd do TEOTHUACAN - najważniejsze miasto prekolumbijskie Mezoameryki, rozwijało się od pierwszego wieku przed naszą erą do VIII wieku naszej ery. Cytadela Pierzastego Węża Quetzacoatla – jedyna budowla, która zachowała oryginalną dekorację z czasów prekolumbijskich. Pałac Pierzastych Muszli –budowla z przepięknie zachowanym freskiem procesji papug. Pałac Pierzastych Motyli, Plac Księżycowy ze słynną Piramidą Księżyca. Piramida Słońca - możliwość wejścia na szczyt Piramidy.
Warsztat obsydianu – przed zwiedzaniem strefy archeologicznej udamy się do warsztatu świętego kamienia Azteków obsydian. Poznamy jego pochodzenie i zasady obróbki. Możliwość zakupu oryginalnych pamiątek z obsydianu. Obiadokolacja typu szwedzki stół  w lokalnej restauracji, nocleg.

DZIEN 3/ czwartek 05.12.19
Śniadanie. Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera – przedstawiają 300 lat historii Meksyku, namalowane na ścianach dziedzińca Pałacu Narodowego, w którym znajdują się biura Prezydenta Meksyku. Pałac Narodowy znajduje się na miejscu dawnej rezydencji ostatniego z królów Azteków Moktezumy.  Katedra Metropolitańska. Jedna z pierwszych świątyń  Meksyku. Największa w Meksyku. Słynna Kaplica przebaczenia z uwielbianą przez Meksykanów figurą Jezusa Chrystusa od Trucizny. Ołtarz Króli, dzieło mistrzowskie baroku meksykańskiego. Przejazd najpiękniejszą i najbardziej reprezentacyjną ulicą Meksyku – Reforma. Powstała za czasów cesarza Maksymiliana, i miała naśladować francuskie Champs Elysee. Dzisiaj wzdłuż Reformy ustawiono pomniki najbardziej znanych osobistości historii Meksyku i Ameryk – Krzysztof Kolumb, Cuahutemoc i najważniejszy Pomnik Anioła Niepodległości wystawiony z okazji 100- letniej rocznicy  wybuchu Rewolucji Narodowowyzwoleńczej w 1810 roku. Dojazd do Chapultepec, zwiedzanie Muzeum Antropologii. Największe muzeum zbiorów kultur mezoamerykańskich. Zaprojektowany przez najbardziej znanego architekta meksykańskiego Pedro Ramirez Vazquez. Wizyta w muzeum około półtorej godziny. Zobaczymy niektóre sale reprezentujące najważniejsze kultury prekolumbijskie. Powrót do hotelu  na kolację i nocleg.
 
DZIEŃ 4/ piątek 06.12.19
Śniadanie – Wizyta w CUERNAVACA – mieście wiecznej wiosny. Przejazd do Acapulco. Kolacja i  nocleg.

DZIEŃ 5 – 7 sobota - poniedziałek 07-9.12.2019
Śniadanie. Msze Św. Pobyt w hotelu i na plaży All Inclusive, Relax  - wypoczynek  nad PACYFIKIEM -  wyjątkowo atrakcyjne  miejsce do regeneracji sił –  kurort światowej sławy.  Wyjazd  na pokaz skoków do wody  z wys. 40 m na Quebarde. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Obiadokolacje i noclegi.

DZIEŃ 8/ wtorek 10.12.19
Śniadanie, rano przejazd do Meksyku, przez stolicę srebra TAXCO. Po drodze wizyta w sklepie warsztacie, zapoznanie z produkcją wyrobów ze srebra, degustacja lokalnego drinka Berta. Zwiedzanie Kościoła wybudowanego przez ojca dla syna SANTA  PRISCA. Czas na zakupy srebra. Zakwaterowanie w hotelu w Meksyku. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 9/ środa 11.12.19
Nawiedzimy kościół i klasztor św. Krzyża, ze słynnym i unikatowym drzewem, które rodzi kolce w kształcie krzyża, stare miasto – kolebka walki o niepodległość Meksyku, oraz Wzgórze Dzwonów.
Przejazd do TEPOTZOTLAN – przepiękne kolonialne, meksykańskie miasteczko, gdzie znajduje się Muzeum Wicekrólestwa z przepięknym barokowym Kościołem. Przejazd do  miasta Meksyk. Zakwaterowanie. Obiadokolacja w lokalnej  restauracji. Powrót do  hotelu.

DZIEŃ 10/ czwartek 12.12.19
Śniadanie, uczestnictwo w obchodach Objawień Najświętszej Marii Panny z Guadalupe  - patronki życia poczętego. Na tę uroczystość  przyjeżdżają miliony ludzi z różnych  państw świata i  poszczególnych szczepów Indianie. Amerykanie  z południa i z północy przyjeżdżają do swojej patronki – do swojej jak JĄ  nazywają  CESARZOWEJ. Jest to wyjątkowy, niepowtarzalny w całym roku -   dzień w państwie i mieście MEKSYK.
Przejazd do XOCHIMILCO  (pływające ogrody) na godzinny rejs z obiadem. Powrót do hotelu. Nocleg

DZIEŃ 11/ piątek 13.12.19
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu,  przejazd  do dzielnicy Coyohacan, - zwiedzanie kościoła św. Jana Chrzciciela, wizyta na typowej meksykańskiej hali targowej. W kolejności przejazd do Bazyliki Maryi Panny  w Guadalupe. Pożegnanie z Matką Bożą, Msza Święta.
Obiad u Sióstr Benedyktynek lub w restauracji.  Przejazd na lotnisko. Wylot z Mexico City.

DZIEŃ 12/ sobota 14.12.19
Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.


CENA OBEJMUJE:
Noclegi w hotelach. Pokoje dwuosobowe z łazienkami;
Dwa posiłki dziennie w części objazdowej w Meksyku;
Pakiet All Inclusive w Acapulco;
W Meksyku: soki, kawę i herbatę w czasie śniadań;
Transfery i przejazdy klimatyzowanym autokarem/ Minibus., wyposażonym w odtwarzacz CD, DVD           
Opieka polskojęzycznego przewodnika podczas całego pobytu w Meksyku
Codzienne Msze Święte w kościołach ewentualnie w specjalnie zamówionych salach w hotelach;
Opłaty za wszystkie atrakcje zgodnie z programem – rejs z  w Xochimilco
Skoki Quebrada w Acapulco;
Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą KL + NNW;
Bilety LOT- u.

CENA NIE OBEJMUJE:
Napiwki w hotelach (bell boys, pokojówki) i w restauracjach, napiwki dla przewodnika i kierowców, bilety wstępu do wszystkich  muzeów, stref archeologicznych oraz  parków narodowych i innych opłat związanych z realizacją programu koszt: 100 USD
dopłaty do pokoju jednoosobowego 180 USD


Program będzie zrealizowany w całości – kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.


Szczegóły

  • Termin: 03-14.12.2019
  • Kierunek: Meksyk
  • Cena: 4500 zł + 1200 USD
  • Liczba noclegów: 10
  • Środki podróży: samolot i autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!