Włochy II 12-19.10 samolot

13.10 wybory parlamentarne – będziemy głosować w Ambasadzie w Rzymie

DZIEŃ 1.  12.10.2019 SOBOTA
WYJAZD Z WROCŁAWIA GODZ. 3.15 UL. DAWIDA. PRZEJAZD AUTOKAREM DO JORDANOWA. WYJAZD O GODZ. 4:15 Z JORDANOWA I PRZEJAZD DO PRAGI NA LOTNISKO. Wylot z Pragi o godz. 12:05. Przylot do Rzymu o godz. 14:00. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2. 13.10.2019 NIEDZIELA
Śniadanie. Spacer przez Rzym. Przyjście pod Bazylikę św. Piotra na Anioł Pański. Czas wolny na zakup pamiątek. Zwiedzanie z przewodnikiem: Bazyliki św. Piotra, przejazd do Bazyliki św. Jana na Lateranie, Przejście pod Koloseum. Obiadokolacja w mieście. Dalszy spacer przez Rzym: Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi, Forum Romanum. Powrót na nocleg do hotelu.  

DZIEŃ 3. 14.10.2019 PONIEDZIAŁEK
Śniadanie. Przejazd i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Trzeciego Tysiąclecia, gdzie ukazywała się Matka Boża w 1937 i 1947 roku. Matka Boża przedstawiła się jako Dziewica Objawienia i wezwała ludzi do nawrócenia. Następnie przejście do miejsca ścięcia św. Pawła ( obecnie jest tam klasztor Trapistów. Spadająca głowa św. Pawła odbiła sie trzykrotnie od ziemi i tam wytrysnęły trzy źródła wody. Stąd nazwa bazyliki Tre Fontane. Następnie przejazd i nawiedzenie Bazyliki św. Pawła za Murami gdzie jest grób Apostoła. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Neapolu.

DZIEŃ 4. 15.10.2019 WTOREK
Śniadanie. Zwiedzanie Neapolu. Msza Święta w kościele św. Józefa i Madonny z Lourdes, gdzie jest grób o. Dolindo. Bardzo znany kapłan ze swojego pokornego cierpienie i zgody na Wolę Bożą w jego życiu. Spacer przez miasto: Katedra św. Januarego - poświęcona patronowi miasta, który chroni Neapol przed wszelkimi nieszczęściami, uliczka San Gregorio Armeno- znajdują się tu warsztaty rzemieślników tworzących kolorowe neapolitańskie szopki bożonarodzeniowe, degustacja miejscowych potraw i smakołyków. Przejazd do Pompei. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Pompejańskiej (Madonny Różańcowej) – zapoznanie z życiem i działalnością bł. Bartolo Longo budowniczego tej bazyliki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 5. 16.10.2019 ŚRODA
Śniadanie. Msza Święta w Sanktuarium Ojca Pio, następnie nawiedzenie miejsc związanych  z życiem i działalnością  o. Pio. Czas wolny. Przejazd do Sanktuarium św. Michała Archanioła na Górze Gargano - jedyne Sanktuarium niepoświęcone ręką ludzką! Przepiękna historia powstania tego Sanktuarium i opieki św. Michała Archanioła nad ludźmi i okolicą. Obiadokolacja i nocleg S. G. Rotondo.

DZIEŃ 6. 17.10.2019 CZWARTEK
Wczesne śniadanie i przejazd do Manopello – nawiedzenie Sanktuarium Oblicza Chrystusa Zmartwychwstałego słynna chusta z grobu Pana Jezusa na której odbita jest Twarz cierpiącego ale już Zmartwychwstałego Zbawiciela. Następnie przejazd do Loreto - nawiedzenie Bazyliki Loretańskiej- Sanktuarium Domku Św. Rodzinny w którym według tradycji Archanioł Gabriel zwiastował Maryi przyjścia na świat Pana Jezusa, nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich. Obiadokolacja i nocleg w ok. Asyżu.

DZIEŃ 7. 18.10.2019 PIĄTEK
Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Franciszka i św. Klary oraz zwiedzanie przepięknie zachowanego średniowiecznego miasta Asyżu, Bazyliki św. Klary i Matki Bożej Anielskiej. Msza Święta. Przejazd do Collevalenzy – nawiedzenie Sanktuarium Miłości Miłosiernej. Tu 22 listopada 1981 roku Ojciec Święty Jan Paweł II przybył jako pielgrzym, aby na nowo ogłosić przesłanie Encykliki ”Dives in misericordia”. Nawiedzenie grobu bł. - Matki Speranzy  i możliwość nabrania cudownej wody, która wypływa z głębokości 120 metrów. W tym miejscu jest również łaskami słynący krzyż Pana Jezusa (wpisz w google …  Matka Speranza z Collevalenzy… a poznasz cudowne historie)..  Przejazd do Casci - nawiedzenie Sanktuarium i grobu Św. Rity – patronki od spraw trudnych i niemożliwych. Obiadokolacja i nocleg w Casci.

DZIEŃ 8. 19.10.2019 SOBOTA
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot z Rzymu o godz. 14:50. Przylot do Pragi o godz. 16:45.


CENA OBEJMUJE:
przejazd autokarem do Pragi.
przejazdy autokarem na terenie Włoch (klimatyzacja, WC, barek, video)
7 noclegów w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami),  
7 śniadań i 7 obiadokolacji
przelot samolotem
bagaż główny 23 kg i podręczny 8 kg
opieka pilota i duszpasterza
ubezpieczenie NNW, KL do 10 000 EURO oraz od skutków zaostrzenia CHOROBY      PRZEWLEKŁEJ


CENA NIE OBEJMUJE:
* opłat za bilety wstępów, metro, parkingi, autostrady, wjazdy do miast, słuchawki, miejscowych przewodników oraz podatek miejski w hotelach. Łącznie 75 euro.  Zbiera pieniądze wyznaczona osoba z grupy i są do rozliczenia.
* Napoi do obiadokolacji

Cena obliczona dla grupy 42 osobowej.
Uwaga: kolejność zwiedzania w Rzymie  może ulec  zmianie.


UWAGA! Od 26 listopada 2016 Uczestnicy wyjazdów objęci są obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) – składka ta wynosi 10 zł/os i zostanie pobrana przy podpisaniu umowy

Szczegóły

  • Termin: 12-19.10.2019
  • Kierunek: Włochy
  • Cena: 1500 zł + 370 e
  • Liczba noclegów: 7
  • Środki podróży: samolot, autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Drodzy Klienci! Dziękujemy!