City-Break Gruzja

PROGRAM RAMOWY:
Zapraszamy do fascynującej Gruzji – pełnej legend krainy, położonej u podnóża Kaukazu. Tutaj znajdziecie zapierające dech w piersiach krajobrazy, wioski zaginione w górskich dolinach, miasta o jedynej w swoim rodzaju architekturze, liczne klasztory i kościoły o surowych fasadach i kolorowych wnętrzach. A na dodatek przekonacie się, że Gruzja to kraj, w którym ludzie są życzliwi, a potrawy o szeleszczących nazwach odurzają zapachem i smakiem!

DZIEŃ 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Kutaisi. Transfer do Kutaisi i krótkie zwiedzanie miasta, które było stolicą legendarnej Kolchidy:
Wpisana na listę UNESCO Katedra Bagrati, położona na wzgórzu, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto
Centrum miasta z Fontanną Kolchidy, budynkiem teatru dramatycznego i parkiem miejskim
Jeśli czas pozwoli – zwiedzanie Jaskini Prometeusza lub Jaskini Sataplia
Wieczorem przejazd do hotelu w Tbilisi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Uwaga! W zależności od godzin lotu, zwiedzanie Kutaisi będzie realizowane w pierwszym lub ostatnim dniu wycieczki!

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu wyjazd do pobliskiej Mcchety – dawnej stolicy Gruzji, a dziś jednego z najbardziej urokliwych miasteczek Gruzji. Zwiedzanie miasta: wpisana na listę UNESCO Katedra Sweti Cchoweli – miejsce koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji, następnie średniowieczny monastyr Samtawro, w którym cały czas mieszkają mniszki. Powrót do Tbilisi i zwiedzanie miasta – w programie m.in.:
Średniowieczna cerkiew Metechi, wzniesiona na skalistym urwisku nad rzeka Kura
Sobór Trójcy Świętej (kompleks katedralny Cminda Sameba) – imponujący sobór katedralny Gruzińskiej Cerkwi Prawosławnej, wzniesiony dla uczczenia 2000-lecia chrześcijaństwa
Przejście przez Most Pokoju łączący starą część miasta z nowym Parkiem Europejskim
Katedra Sioni, w której przechowywane są najcenniejsze relikwie Gruzji – krzyż św. Nino, żony króla Miriama, który wprowadził w Gruzji chrześcijaństwo. Spacer po zaułkach starego miasta
Spacer po kolorowej dzielnicy Sololaki - historycznym centrum Tbilisi, znajdującym się u podnóża Góry Mtacminda (Świętej Góry), na której znajduje się pomnik Matki Gruzji. Spacer do bani siarkowych o charakterystycznych wybrzuszonych dachach
Wjazd kolejką linową do ruin twierdzy Narikala, które majestatycznie górują nad czerwonymi dachami tbiliskiej starówki
W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów gruzińskiej kuchni, np. chaczapuri adżari – tradycyjnego gruzińskiego placka z serem i jajkiem, słynnych pierożków chinkali, orzechowych churcheli zwanych gruzińskimi snickersami i oczywiście gruzińskiego wina z glinianych dzbanów
Wieczorem supra, czyli gruzińska biesiada ze słynnymi toastami, w typowym gruzińskim lokalu z muzyką na żywo, winem i tradycyjnymi potrawami z regionu.
Późnym wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po wczesnym śniadaniu zapraszamy na wycieczkę w jeden z najpiękniejszych regionów Gruzji, przez który wiedzie Gruzińska Droga Wojenna – znany już od starożytności szlak handlowy wiodący przez Kaukaz i łączący Gruzję z Rosją.
Przejazd do twierdzy Ananuri położonej malowniczo nad rzeką Aragvi. Następnie przejazd przez popularny kurort narciarski Gudauri i krótki postój na punkcie widokowym, skąd roztacza się przepiękna panorama okolicy. Oszałamiająca podróż wzdłuż rzeki Tergi przez Przełęcz Krzyżową aż do wsi Stepantsminda, położonej u stóp lodowca. Przejazd jeepami do Kazbegi-Gergeti: Kościół Najświętszej Trójcy zbudowany się na wysokości 2170 m, z którego roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na Kaukazie i skąd przy ładnej pogodzie widać Kazbek.
Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Gori, gdzie znajduje się Mauzoleum Stalina. Zwiedzanie Mauzoleum, gdzie znajduje się m.in. chatka Stalina, jego maska pośmiertna czy salonka, którą podróżował.
Następnie przejazd do Upliscyche – miasta wykutego w skale około V w. p. n.e. i funkcjonującego jako osada aż do średniowiecza. Zwiedzanie skalnego miasta, w którym niegdyś mieszkało aż 20 tysięcy ludzi. Jeśli czas pozwoli – przejazd do Borjomi, otoczonego parkiem narodowym uzdrowiska ze słynną wodą mineralną, możliwość degustacji wody leczniczej.
Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Kutaisi, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:

Po śniadaniu wykwaterowanie, transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

WAŻNE INFORMACJE:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym)
Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Gruzji po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy
Transfery lotniskowe oraz przejazdy podczas realizacji programu wycieczki realizowane są busem/autokarem
Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową – w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów
Na wycieczkę do Gruzji nie jest potrzebny paszport ani wiza – wystarczy dowód osobisty.

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
Bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
Transfer lotnisko – hotel – lotnisko
Przejazdy komfortowym busem podczas programu zwiedzania oraz przejazd jeepami do Kazbegi
4 noclegi w hotelach 3*
Pokoje 2-osobowe z łazienkami
4 śniadania + 4 obiadokolacje (w tym tradycyjna supra)
Opieka pilota i lokalnego przewodnika
Ubezpieczenie Świat Signal Iduna (KL do 30.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 2.000 zł)

CENA NIE OBEJMUJE:

Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 40-50 $ (w zależności od wielkości grupy) - kwota ta obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Jaskinie, Mauzoleum w Gori, skalne miasto) oraz przejazd kolejką linową w Tbilisi.
Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji w hotelach.

INFORMACJE DODATKOWE:

Dopłata do pokoju 1-osobowego +460 zł (nie ma możliwości dokwaterowania)
Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -100 zł
Gwarancja niezmienności ceny +50 zł

INFORMACJA O BAGAŻU:
Cena naszych weekendów zawiera jedynie bagaż podręczny, którego wymiar i wagę określa linia lotnicza operująca na danej trasie – szczegóły znajdziecie w zakładce Rozkład lotów. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.).
Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe

MaT

Szczegóły

  • Termin: 11-15.09.2018
  • Kierunek: Gruzja
  • Cena: 2699zł
  • Liczba noclegów: 4
  • Środki podróży: samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Popularne pakiety

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 11 - 16