City Break Toskania

PROGRAM RAMOWY:
Nie bez powodu Toskania uważana jest za najpiękniejszy z włoskich regionów – to tu znajdują się wspaniałe miasta, klimatyczne wioski i łagodnie pofalowane krajobrazy, poprzecinane wstęgami cyprysów. Toskania to też kolebka włoskiego renesansu, to absolutne arcydzieła architektury i sztuki, to wina o cudownym aromacie i pachnąca ziołami kuchnia, to mekka pisarzy i filmowców oraz wszystkich zakochanych w Italii!

DZIEŃ 1:

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Pizy. Transfer do hotelu i złożenie bagażu. Przejazd pociągiem do Lukki – miasta o etruskim rodowodzie, z piękną starówką zamkniętą miejskimi murami. Zwiedzanie miasta: otoczony pierścieniem zabytkowych budynków Piazza dell’ Anfiteatro, wspaniałe mury obronne miasta, Katedra św. Marcina - symbol miasta; kościół San Michele in Foro z charakterystycznymi arkadami, spacer przez Plac Napoleona.
W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania specjałów toskańskiej kuchni, np. pieczonego bez soli toskańskiego chleba, zuppa di farro, czyli zupy orkiszowej (ok. 7-8 €) oraz cantucci - twardych ciasteczek z migdałami (ok. 3 €).
W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena lunchu / obiadokolacji w restauracji w Lucce / Pizie to ok. 15 €).
Po południu powrót do hotelu i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer nad rzeką Arno.
Uwaga! W zależności od godzin lotu, zwiedzanie Lukki będzie realizowane w pierwszym lub ostatnim dniu wycieczki!

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Florencji – miasta uważanego za Perłę Toskanii – w programie m.in.:

Katedra Santa Maria del Fiore z ogromną kopułą oraz pobliskie Baptysterium, do którego prowadzą pozłacane Drzwi Raju
Spacer po centrum miasta: otoczony pałacami Piazza Signoria, z nietypową fontanną Neptuna i pomnikiem Kosmy I – założyciela rodu Medyceuszy, spacer ulicami starej Florencji
Ponte Vecchio (Most Złotników) – symbol Florencji i jeden z niewielu zabudowanych mostów na świecie
Mercato Nuovo z przynoszącym szczęście II Porcellino – fontanną w kształcie dzika
Kościół Santa Croce – jedna z najważniejszych świątyń franciszkańskich we Włoszech, nazywany niekiedy toskańskim Panteonem, gdyż znajdują się tu nagrobki m.in. Michała Anioła, Niccolo Machiavellego, czy Galileusza
Dla chętnych wizyta w przepięknych, wpisanych na listę UNESCO Ogrodach Boboli (ok. 10 €)
W czasie zwiedzania będzie też możliwość spróbowania dań charakterystycznych dla kuchni florenckiej, np. bistecca alla fiorentina, czyli słynnego steku po florentyńsku (ok. 20 €) czy trippa – niezwykle popularnych we Florencji flaczków (ok. 5 €)

W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji we Florencji to ok. 15-20 €).
Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Pizy - miasta o niepowtarzalnym klimacie, położonego nad rzeką Arno. Spacer po starówce i zwiedzanie kompleksu zabytków przy Placu Cudów: marmurowa Katedra; okrągłe Baptysterium poświęcone Janowi Chrzcicielowi oraz czas wolny pod Krzywą Wieżą - ikoną miasta i jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków świata. Dla chętnych – wejście na Krzywą Wieżę (30 € / Uwaga! Wejście na Wieżę jest limitowane - wejście w zależności od dostępności biletów!).
Następnie przejazd do Pietrasanta – niewielkiej miejscowości nazywanej miastem rzeźb, gdzie swoją pracownie miał m.in. Igor Mitoraj. Wizyta w Muzeum Szkiców, gdzie znajdują się gipsowe modele najważniejszych dzieł, które powstały w lokalnych pracowniach rzeźbiarskich; Kościół Misericordia, gdzie znajdują się freski Botero, w charakterystycznym dla niego stylu; wejście do Ratusza (jeśli będzie otwarty dla zwiedzających), spacer po urokliwym centrum.
Jeśli czas pozwoli – krótka wizyta w nadmorskim Viareggio i czas na wypoczynek. W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

WAŻNE INFORMACJE:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym)
Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Pizie po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy
Transfery lotniskowe realizowane są busem/autokarem, przejazdy podczas zwiedzania odbywają się koleją oraz komunikacją miejską
W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe
Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową – w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi)
Bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
Transfer lotnisko – hotel – lotnisko
3 noclegi w hotelu 3*
3 śniadania
Opieka pilota
Ubezpieczenie podstawowe Signal Iduna (KL do 10.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)

UWAGA! Od 26 listopada 2016 Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) – składka ta wynosi 10 zł/os i zostanie doliczona w ostatnim kroku rezerwacji.

CENA NIE OBEJMUJE:

Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 90-110 € (w zależności od wielkości grupy) - kwota ta obejmuje przejazdy koleją oraz komunikacją miejską podczas realizacji programu zwiedzania, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Bazylika Santa Maria del Fiore, Kościół Santa Croce, Plac Cudów w Pizie), lokalnych przewodników oraz słuchawki podczas realizacji programu zwiedzania.
Cena nie zawiera podatku miejskiego w wysokości 1,5 €/os/noc.
Opcje dla chętnych (Ogrody Boboli, Krzywa Wieża) są dodatkowo płatne.

INFORMACJE DODATKOWE:

Dopłata do pokoju 1-osobowego +400 zł (nie ma możliwości dokwaterowania!)
Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -100 zł
Gwarancja niezmienności ceny +35zł

INFORMACJA O BAGAŻU:
Cena naszych weekendów zawiera jedynie bagaż podręczny, którego wymiar i wagę określa linia lotnicza operująca na danej trasie – szczegóły znajdziecie w zakładce Rozkład lotów. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.).
Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

 

MaT

Szczegóły

  • Termin: 14-17.09.2018
  • Kierunek: Włochy
  • Cena: 1749 zł
  • Liczba noclegów: 3
  • Środki podróży: Samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Popularne pakiety

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztową. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 11 - 16