Ziemia Święta

Jerozolima - Betlejem - Góra Oliwna - Morze Martwe - Jezioro Galilejskie - Kana Galilejska - Nazaret

PROGRAM:

Dzień 1:

Zbiórka na lotnisku. Wylot z Wrocławia godz..6.50  Przylot do Tel Avivu, przejazd do Betlejem Zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego - najstarszego na świecie funkcjonującego kościoła, Grota Mleczna. Przejście na Pole Pasterzy., zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień 2:

Wczesne śniadanie.  Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny i akwedukt). Następnie przejazd do Hajfy na Górę Karmel - widok na panoramę miasta i port w Hajfie. Nawiedzenie kościoła Stella Maris skrywającego grotę proroka Eliasza. Przejazd do Nazaretu. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamieniając wodę w wino (odnowienie sakramentu małżeństwa) . Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, Kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu Piotra. Przejazd do Kafarnaum (Dom św. Piotra). Przejazd na Górę Tabor (Góra Przemienienia Pańskiego). Wjazd taksówkami na szczyt. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie.  Przejazd do Betanii. Nawiedzenie Kościoła Marii, Marty i Łazarza. Wejście do Grobu Łazarza. Następnie przejazd do Jerycha – najstarszego miasta na ziemi. Panorama na Górę Kuszenia.  Przejazd nad Rzekę Jordan  (odnowienie sakramentu chrztu). Przejazd do Qumran – park archeologiczny. Przejazd nad Morze Martwe położone  416 m. poniżej poziomu morza. Możliwość skorzystania z kąpieli. Czas wolny ok. 2 h. Przejazd do hotelu.  Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną z widokiem na „Złote Miasto”. Wizyta w kościele Pater Noster. Przejście drogą palmową do kościoła Dominus Flevit, Ogrodu Getsemani, wizyta w Kościele  Wszystkich Narodów oraz nawiedzenie Kościoła Grobu NMP. Następnie przejazd na Górę Syjon: nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Pokój Ostatniej Wieczerzy oraz Grobu Króla Dawida. Przejście pod Ścianę Płaczu uliczkami Starego Miasta.  Następnie Kościół św. Piotra In Gallicantu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie. Po południu wizyta w Ain Karem - miejscu narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz Nawiedzenia św. Elżbiety. Następnie przejazd pod Kneseth (Parlament Izraelski) i Menorę (symbol Izraela). Powrót do Betlejem – czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7:

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) w kierunku Kościoła Grobu Bożego. Nawiedzenie Bazyliki wraz z Golgotą. Następnie przejście do  Kościoła św. Anny oraz Sadzawki Betesda. Czas wolny na Starym Mieście
 Wylot do polski  o godz. 21,30 przylot  do Wrocławia 00.30


Cena zawiera:
- bilet lotniczy,
- noclegi w hotelach, pokoje  2, 3 os. z łazienkami,
- śniadania i obiadokolacje,
- opiekę pilota, opiekę duszpasterską
- ubezpieczenie NNW, KL i bagaż


Cena nie zawiera:
- obligatoryjnych napiwków,  biletów wstępu – 100$/os. (płatne u pilota)
- dodatkowych napojów do obiadokolacji
- dodatkowych ubezpieczeń

Uwaga! Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Pan.

Szczegóły

  • Termin: 26.06-02.07.2018
  • Kierunek: Izrael
  • Cena: 3250 zł
  • Liczba noclegów: 6
  • Środki podróży: Samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztowę. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 11 - 16