Niedziela Palmowa w Rzymie + nowe miejsca

PROGRAM:


DZIEŃ 1.  21.03.2018 ŚRODA
Spotkanie grupy we Wrocławiu, Msza Święta godz. 14.15 . Następnie przejazd nocny do Wenecji. W drodze wyżywienie we własnym zakresie.

DZIEŃ 2.  22.03.2018   CZWARTEK
Przyjazd do WENECJI. Zwiedzanie Bazyliki św. Marka, w której znajduje się grób św. Marka Ewangelisty. Msza Święta. Zwiedzanie miasta – spacer wzdłuż Grande Canale z wejściem na słynny most Rialto. Podczas spaceru nawiedzimy wspaniałe zabytkowe kościoły i będziemy podziwiać piękne kamienice, przechodzić przez romantyczne mosty łączące wyspy, które tworzą Wenecję. W czasie wolnym możliwość wejścia na Campanillę- dzwonnicę skąd rozciąga się piękny widok na całe miasto i lagunę. Proponujemy degustację pizzy i niezapomnianych lodów w Wenecji. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Asyżu(1) www.hotelcristalloassisi.com

DZIEŃ 3.  23.03.2018   PIĄTEK
Śniadanie. Msza Święta w Porcjunkuli – w bazylice Matki Bożej Anielskiej.   Zwiedzanie ASYŻU – miejsc związanych z życiem i działalnością św. Franciszka i św. Klary, zwiedzanie przepięknie zachowanego średniowiecznego miasta Asyżu, Bazyliki św. Klary ,  Następnie przejazd do CASCI. Nawiedzenie miejsc związanych ze św. Ritą patronką spraw trudnych i niemożliwych. Św. Rita wierna żona i matka po śmierci męża i dzieci wstąpiła do klasztoru klauzurowego, nosiła na czole stygmat korony cierniowej i umarła w opinii świętości. Jest patronką pojednania w rodzinach. Obiadokolacja i nocleg w Casci(2).

DZIEŃ 4.  24.03.2018   SOBOTA
Śniadanie. Przejazd do COLLEVALENZY- Sanktuarium Miłości Miłosiernej bardzo znane na świecie Sanktuarium, które odwiedził Jan Paweł II po dokonanym zamachu na jego życie i nazwał je „wybranym centrum duchowości i pobożności”. Miejsce związane jest z bł. Matką Speranzą, której wiara i determinacja doprowadziła do rozwoju tego miejsca oraz m.in. wykopania studni z cudowną, uzdrawiającą wodą. W tym miejscu jest również łaskami słynący Krzyż Pana Jezusa. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do Fiuggi(3).

DZIEŃ 5.  25.03.2018   NIEDZIELA  PALMOWA
Śniadanie- przejazd do RZYMU na uroczystą Mszę Świętą i procesję z palmami na Placu św. Piotra oraz  Spotkanie Młodzieży z Ojcem Świętym na Placu św. Piotra. Uczestnictwo w modlitwie Anioł Pański. Następnie przejazd na MONTE CASINO – zwiedzanie klasztoru benedyktyńskiego i nawiedzenie cmentarza Żołnierzy Polskich, modlitwa nad grobami poległych żołnierzy. Znajduje się tam również grób gen. Andersa i  jego żony. Obiadokolacja i nocleg we Fiuggi(4).

DZIEŃ 6. 26.03.2018    PONIEDZIAŁEK
Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Zwiedzanie Rzymu. Nawiedzenie Sanktuarium Trzeciego Tysiąclecia, Msza Święta, miejsce Objawień Matki Bożej w roku 1937 i 1948, które doprowadziły do nawrócenia włoskiego komunisty Bruno Cornacchiola, który chciał zabić Papieża Piusa XII. Wydarzenie ukazania się
Matki Bożej miało miejsce w sobotę 12.04.1947 roku. Również 12 kwietnia 1980 roku miał miejsce cud ‘fatimski” wirującego słońca. Świadkami tego cudu było przeszło trzy tysiące wiernych podczas trwającej Mszy Świętej. Bruno C. zmarł w roku 2001. W 50-tą rocznice objawień w Tre 12 kwietnia 1997 roku papież Jan Paweł II zatwierdził oficjalnie nazwę tego miejsca jako „Święta Maryja Trzeciego tysiąclecia przy Trzech Fontannach” (poszukaj – objawienia w Tre Fontane w Rzymie).
 https://milujciesie.org.pl/historia-bruna-tre-   fontane-przemiana-bruna.html)
Następnie przejście do bazyliki Trzech Fontann – miejsca egzekucji św. Pawła. Ścięta głowa św. Pawła odbiła się od ziemi trzy razy i w tych miejscach cudownie wytrysnęły trzy źródła.
Przejazd metrem pod Koloseum, spacer: Forum Romanum, Fontanna di Trevi, Panteon, Zamek Anioła  i Watykan. Obiad we własnym zakresie.
Wyjazd do Polski.

DZIEŃ 7.  27.03.2018  WTOREK
Przyjazd do WROCŁAWIA.


Uwaga:  Kolejność zwiedzania w Rzymie  może ulec zmianie.

CENA OBEJMUJE:
przejazd autokarem (klimatyzacja,WC,barek,video)
4 noclegi w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
4 obiadokolacje i 4 śniadania
ubezpieczenia NNW, KL do 10 000 Euro
ubezpieczenie od CHORÓB PRZEWLEKŁYCH w cenie wyjazdu!
Opieka pilota-przewodnika na całej trasie

PŁATNE DODATKOWO:
75 euro – obligatoryjnie.
Na przejazdy metrem w Rzymie, na przewodników miejskich. Opłaty wjazdów do miast, autostrady,parkingi, słuchawki. Koszty w euro będą dokładnie rozliczone podczas wyjazdu.
Napoje do obiadokolacji

Cena ustalona dla : 42 osoby płacące

Uwaga:  Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na pokładzie autokaru. Nie pozostawiamy pieniędzy, komórek, komputerów ani żadnych wartościowych rzeczy w autokarze.

Uwaga: Turystyczny Fundusz Gwarancyjny  (TFG)– płatny obowiązkowo wynosi 10zł/os
                          

Szczegóły

  • Termin: 21.03-27.03.2018
  • Kierunek: Włochy
  • Cena: 1499 zł
  • Liczba noclegów: 4
  • Środki podróży: autokar
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztowę. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 11 - 16