Wakacje we Włoszech

Program:

DZIEŃ 1.  CZWARTEK 05.07
Wyjazd z Wrocławia po Mszy Świętej  w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Czechy, Austrię do Padwy.

DZIEŃ 2. PIĄTEK 06.07
Przyjazd do  Padwy –nawiedzenie grobu św. o. Leopolda Mandicza. Zwiedzanie Starego Miasta. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg w ok. Padwy

DZIEŃ 3. SOBOTA 07.07
Śniadanie. Wyjazd i po drodze plażowanie nad morzem Adriatyckim. Następnie przejazd na do Loreto. Msza Święta. Nawiedzenie Bazyliki Sanktuarium Domku Nazaretańskiego; przejście na Cmentarz Żołnierzy Polskich. Obiadokolacja i nocleg w Loreto.

DZIEŃ 4. NIEDZIELA 08.07
Msza Święta w Sanktuarium. Śniadanie. Przejazd do Manopello - Sanktuarium Oblicza Chrystusa Zmartwychwstałego –   cudowna chusta z bisioru ślimaka morskiego, Święte Oblicze nie ma żadnego śladu farby, jest półprzezroczyste.  Następnie przejazd do Serracapriola – klasztor kapucynów z cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej, w którym znajduje się grób o. Matteo. O. Matteo z Agnone był niezwykłym kaznodzieją i egzorcystą. Żył na przełomie XVI i XVII wieku. Swoją ogromną pokorą i nieustanną modlitwą uwalniał ludzi od działania złego ducha. Przy jego grobie również teraz dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. W miarę możliwości organizujemy spotkanie z o. Cipriano de Meo, który jest prezesem Związku Egzorcystów i jednym z postulatorów procesu beatyfikacyjnego o. Matteo. Tutaj również studiował w latach 1907-1908 brat Pio, późniejszy o. Pio. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do Monte San Angelo.

DZIEŃ 5. PONIEDZIAŁEK 09.07
Msza Święta. Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła – jedyne Sanktuarium niepoświęcone ręką ludzką! Następnie przejazd do San Giovani Rotondo - nawiedzenie miejsc związanych z o.Pio - jego życiem i działalnością (Zwiedzanie ok 4-5h). Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w Matterdomini.

DZIEŃ 6. WTOREK 10.07
Śniadanie. Msza Święta w Sanktuarium. Przejazd do Pagani – nawiedzenie grobu św. Alfonsa Liguori założyciela redemptorystów, przejazd do Pompei – Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Pompejańskiej (Madonny Różańcowej), Msza Święta. Nawiedzenie relikwii bł. Bartolo Longo - założyciela tego Sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg w Ottaviano.

DZIEŃ 7. ŚRODA 11.07
Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Msza Święta w kościele św. Józefa i Madonny z Lourdes, gdzie jest grób o. Dolindo. Następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem.  Katedra św. Januarego, poświęcona patronowi miasta, który ma chronić Neapol przed wszelkimi nieszczęściami. Uliczka San Gregorio Armeno, przy której znajdują się warsztaty rzemieślników tworzących kolorowe neapolitańskie szopki bożonarodzeniowe. Obiadokolacja i nocleg w Ottaviano.

DZIEŃ 8.  CZWARTEK 12.07
Śniadanie, przejazd do Mugnano Cardinale. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, gdzie znajduje się grób św. Filomeny Przejazd na obiadokolację i nocleg do Rzymu. Wieczorny spacer po Rzymie.

DZIEŃ 9.  PIĄTEK 13.07
Śniadanie. Wyjazd nad morze. Plażowanie i kąpiel w morzu Tyrreńskim. Wieczorne zwiedzanie Rzymu. Zwiedzanie Rzymu: Fontanna di Trevi, Forum Romanum, Koloseum, Plac Wenecki z ołtarzem Ojczyzny, Kapitol, Zamek Anioła, wejście na plac św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg w Rzymie.

DZIEŃ 10 SOBOTA 14.07
Msza Święta pożegnalna w jednej z Bazylik Rzymu o godz. 07:00. Śniadanie.  Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko i wylot o godz. 14:40. Przylot do Wrocławia

Cena obejmuje:
Przejazd klimatyzowanym autokarem;
Przelot samolotem Rzym - Wrocław;
Bagaż główny  oraz bagaż podręczny 8 kg;
8 noclegów w hotelu (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami);
8 obiadokolacji i  8 śniadań;
opieka pilota i duszpasterza;
ubezpieczenie NNW, KL do 10 000 EURO oraz od skutków zaostrzenia CHOROBY PRZEWLEKŁEJ.


CENA NIE OBEJMUJE:
opłat za bilety wstępów, metro, parkingi, wjazdy do miast, przewodników miejscowych wyniesie ok. 70 euro. Te pieniądze zbiera wyznaczona osoba z grupy i są do rozliczenia.
Napoi do obiadokolacji
UWAGA! Od 26 listopada 2016 Uczestnicy naszych pielgrzymek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) – składka ta wynosi 10 zł/os i zostanie pobrana przy podpisaniu umowy.

Szczegóły

  • Termin: 05-14.07.2018
  • Kierunek: Włochy-Neapol
  • Cena: 1299 zł + 499 e
  • Liczba noclegów: 8
  • Środki podróży: autokar-samolot
Chcesz zarezerwować
lub dowiedzieć się więcej?
Napisz lub zadzwoń:
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztowę. Wystarczy dodać adres e-mail!

Nasz adres

ALFA-TUR®
Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

ul. Horbaczewskiego 29 b
54-130 Wrocław
+48 71-352-23-19
+48 601-788-190
info@alfa-tur.pl

Godziny otwarcia

Pon. - Pt. 11 - 16