ciasteczkaWażne: Pozostawiamy pliki cookies

Zaprzyjaźnij się z ALFA-TUR®

 • facebook
 • twitter
 • blip
 • google+
 • strona główna  » Sanktuaria Maryjne Europy  » Pielgrzymka do Fatimy, Ars-Avignon-Barcelona-Saragossa-Toledo-Fatima-Lourdes-Carcassone-La Salette

  2014-12-05

  Pielgrzymka do Fatimy, Ars-Avignon-Barcelona-Saragossa-Toledo-Fatima-Lourdes-Carcassone-La Salette

  12-26.08.2018 999 zł + 670 €

  Program:

  Dzień 1 - 12.08.
  Zbiórka i wyjazd na Tymczasowym Dworzec PKS we Wrocławiu godz. 15.00 i Mszę Święta. Następnie przejazd do Francji przez Niemcy.

  Dzień 2 - 13.08.
  Przyjazd do Ars. Przyjazd do Francji do Ars – miejsce życia i działalności św. Jana Vianeya - patrona proboszczów. Msza Święta w Sanktuarium, zapoznanie z życiem i działalnością św. Proboszcza zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych ukazujących życie i działalność św. Proboszcza. Obiadokolacja i nocleg (1) w Ars.

  Dzień 3 - 14.08.
  Śniadanie. Przyjazd do Carcassone (krótkie zwiedzanie piękne zrekonstruowanego średniowiecznego miasta) i przejazd do Lourdes Obiadokolacja i nocleg(2)

  Dzień 4 - 15.08.
  Śniadanie. Pobyt w Lourdes – zapoznanie z przesłaniem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej oraz z życiem i działalnością św. Bernadety. Tu przeżyjemy Święto Wniebowzięcia Matki Bożej . Obiadokolacja i nocleg w Lourdes (3)

  Dzień 5 - 16.08.
  Śniadanie – wczesne i przejazd do Oviedo. Nawiedzenie katedry San Salvador, gdzie znajduje się Chusta z Oviedo – najnowsze badania naukowe potwierdzają, że chusta z obfitymi śladami krwi, przechowywana w katedrze w Oviedo pochodzi z czasów Chrystusa, a charakterystyczne rozmieszczenie plam krwi, które na niej widnieją, wykazuje zadziwiającą identyczność z odbiciem twarzy na Całunie Turyńskim (Chusta ta nie jest udostępniona do oglądania). Następnie przejazd do Santiago de Compostela . Obiadokolacja (4) i nocleg w Padron (4)

  Dzień 6 - 17.08.
  Śniadanie. Pobyt w Santiago de Compostela – nawiedzenie grobu św. Apostoła ,zwiedzanie miasta i przejazd na Finisterre - półwysep ,którego nazwa oznacza „ kraniec ziemi” – najdalej na zachód wysunięty skrawek lądu. Obiadokolacja i nocleg (5) w Padron .

  Dzień 7 - 18.08.
  Śniadanie. Przejazd do Fatimy. Po drodze zatrzymamy się nad Oceanem Atlantyckim na wypoczynek ( ok. 2-3 godz). udział w wieczornej procesji światła w Sanktuarium Matki Bożej. Obiadokolacja i nocleg(6) w Fatimie

  Dzień 8 - 19.08.
  Śniadanie . Nawiedzenie Sanktuarium i Bazyliki Matki Boskiej Fatimskiej. Droga Krzyżowa , zwiedzanie domu Franciszka , Hiacynty i domu Łucji w Aljuster . Czas wolny na własną modlitwę. Wieczorna procesja ze świecami. Ta procesja jest raz w roku – w tym dniu Matka Boża ukazała się dzieciom w pobliskiej wiosce nie 13-tego ale 19 –tego dnia miesiąca (!). Procesja trwa ponad 2 godziny. Obiadokolacja i nocleg(7)w Fatimie.

  Dzień 9 - 20.08.
  Msza Święta pożegnalna, śniadanie. Wyjazd do Hiszpanii. Nocleg i obiadokolacja pod Toledo ( 8)

  Dzień 10 - 21.08.
  Śniadanie. Zwiedzanie przepięknego Toledo – pierwszej stolicy Hiszpanii i wejście płatne do Katedry a następnie przejazd w okolice Saragossy. Obiadokolacja i nocleg (9)

  Dzień 11 - 22.08.
  Śniadanie. Dojazd do Saragossy i zwiedzanie miasta i katedry św. Zbawiciela – wejście płatne, oraz nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej de Pilar – miejsce objawienia Matki Bożej św. Jakubowi Apostołowi- Msza Święta. Następnie przejazd na Montserrat – Sanktuarium narodowe Katalończyków. Obiadokolacja i nocleg(10) w okolicy Barcelony

  Dzień 12 - 23.08.
  Śniadanie. Przejazd do Barcelony – zwiedzanie miasta katedra św. Eulalii, kolumny Krzysztofa Kolumba, budowle zaprojektowane przez A. Gaudiego- szczególnie Sagrada Familia. Zwiedzanie wnętrz /ok. 15euro/ Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg (11) w okolicy Barcelony.

  Dzień 13 - 24.08.
  Śniadanie. Przejazd do La Salette – Sanktuarium położone w Alpach Francuskich na wysokości ponad 1800 m n.p.m. Tutaj Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom Melanii i Maksyminowi i prosiła o to, żeby ludzie nie pracowali w niedzielę oraz nie używali wulgarnego słownictwa. Obiadokolacja i nocleg(12) w La Salette – Sanktuarium Matki Bożej. Udział w procesji światła.

  Dzień 14 - 25.08.
  Śniadanie , nawiedzenie Sanktuarium i przepięknej górskiej okolicy, obiad w Sanktuarium (we własnym zakresie – na miejscu jest restauracja) i wyjazd do Polski, pozostałe posiłki we własnym zakresie.

  Dzień 15 - 26.08
  Przyjazd do Wrocławia w godzinach południowych.

  Świadczenia zawarte w cenie:

  •  Przejazd autokarem LUX
  •  12 noclegów w hotelach 3*/4*
  •  12 śniadań (7 kontynentalnych – kawa, herbata, bułka, masło, dżem i 5 wzmocnionych –z serem i wędliną)
  •  12 obiadokolacji
  •  opieka duszpasterska i codzienna Msza Święta
  •  opieka licencjonowanego pilota wycieczek
  •  ubezpieczenie NW i KL do 15 000 €
  •  ubezpieczenie od skutków zaostrzenia choroby przewlekłej !

  Świadczenia nie zawarte w cenie:

  •  bilety do zwiedzanych obiektów , przewodnicy miejscowi i parkingi - ok. 70 €
  •  napoje do kolacji płatne dodatkowo
  •  ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy

  Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena obliczona dla grupy najmniej 40 osób płacących.

  Uwaga: Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na pokładzie autokaru.
  Nie pozostawiamy pieniędzy, komórek, komputerów, rzeczy wartościowych.
  Ubezpieczenie obejmuje tylko bagaż w luku bagażowym.


  Od 26 listopada 2016 r. uczestnicy wyjazdów turystycznych zostali objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) – składka ta wynosi 10 zł/os i zostanie pobrana przy podpisaniu umowy. Jest to rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki.

   

  Tagi:

 • 001. autokar
 • Portugalia
 • 002. pielgrzymki
 • drukuj

  powered by MORTIN
  Alfa-tur

  ALFA-TUR®
  Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe

  ul. Horbaczewskiego 29 b
  54-130 Wrocław

  Prześlij pytanie:

  info@alfa-tur.pl

  ...lub zadzwoń:

  tel. +48 71 352 23 19

  kom. +48 601 788 190

  Godziny otwarcia biura:

  Pon. - czw. od 10 do 17

  Piątek od 10 do 16  Newsletter

  Nasze oferty i informacje wprost na skrzynkę pocztowę. Wystarczy dodać adres e-mail!

  Szczegóły »

   http://www.alfa-tur.pl

  © ALFA-TUR® Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe Firma Szkoleniowa
  ul. Horbaczewskiego 29b, 54-130 Wrocław
  tel. +48 71 352 23 19, kom. +48 601 788 190, e-mail: info@alfa-tur.pl